Na safari do Krugeru

První cesta na safari... tohle je skvělý začátek lásky k Africe

5-tidenní safari za 18.500 Kč

Vyzkoušejte naši týdenní expedici a zamilujete se do Afriky. Navštívíte nejznámější jihoafrický národní park Kruger, zažijete pěší safari v soukromé rezervaci a velikost Afriky na vás dýchne u kaňonu řeky Blyde - Blyde River Canyon - na slavné Panorama Route.

Žádné příplatky za jednolůžkový pokoj.

Cena zájezdu včetně letenky, transferů, ubytování před/po expedici a pojištění 39.990,- Kč

Co s námi za týden v Jihoarické republice zažijete?

 • Safari v soukromé rezervaci, která je součástí Krugerova národního parku
 • Pěší safari v soukromé rezervaci - africká buš z jiného pohledu
 • Safari v otevřeném autě 4x4 s rangerem
 • Celodenní safari v Krugerově národním parku
 • Panorama Route - nádherné výhledy, krásná příroda
 • Ubytování v lodži s možností procházky nebo ukázky kávové či citrusové plantáže
 • Vstupy a stravování v ceně

Program

1. den Johannesburg - Bush Lodge

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáte se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budete mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíte historický Dullstroom, kde si budete moct dát oběd (na vlastní náklady). Budete pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedete z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujete v

lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká vás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdete v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

 • Strava: snídaně - večeře

2. den Bush Lodge

Den začnete tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíte na asi tříhodinové pěší safari. Budete hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby vás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit vás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíte do lodže, kde vás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíte na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budete mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu vás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai.

 • Strava: brunch - večeře

Braai - znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky... griluje se vše a všude.

3. den Panorama Route - Hazyview

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budete vstávat za svítání a na úvod dne vás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáte poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budete pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde vás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou se ještě zastavíte u výhledu God's Window a pak budete pokračovat do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vyznačuje se tím, že je zde asi nejlepší palačinkárna na severu Jižní Afriky. Toto tvrzení si budete mít možnost sami ověřit, budete zde mít čas na oběd (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedete přes Kowyn Pass do nížiny, kde vás obklopí hustá vegetace. Odpoledne dorazíte do Hazyview, kde na vás bude čekat večeře a pohodlí Greenfire Lodge Hazyview. Po celém dni budete mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.

 • Strava: snídaně - večeře

4. den Krugerův národní park Jihoafrická republika

Časně ráno opustíte Hazyview a vydáte se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíte celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáte brunch a odpoledne budete pokračovat ve svém safari. Navečer se zase vrátíte do své lodge v Hazyview, kde vás čeká večeře.

 • Strava: brunch - večeře
Krugerův národní park

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

5. den Návrat do Johannesburgu

Po snídani a poklidném dopoledni se vydáte na cestu zpět do Johannesburgu, kam dorazíte v pozdním odpoledni.

 • Strava: snídaně

Termíny a ceny


Vyrážíme každou neděli

Cena pro odjezdy v roce 2020

Cena nezahrnuje letenky a ubytování před a po expedici. Letenky na požádání zajistíme - ceny dle aktuální dostupnosti.


Vyrážíme každý pátek

Cena je včetně letenky, transferů z letiště, ubytování před expedicí, expediční cesty a pojištění


Cena pro odjezdy v roce 202018.500 Kč


39.990 Kč

Poptávka / rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.