Vaši průvodci

aneb kdo nad vámi bude bdít

Jan Papež je majitelem CK Marco Polo, pro kterého je cestování vášní. Za 25 let svého podnikání navštívil přes 100 zemí a Jižní Afrika patří mezi nejoblíbenější cíle. Počet návštěv jižní a východní Afriky se nedá ani spočítat. Jeho vyprávění o zvířatech, přírodě, místních kmenech, ale i historii vám dá úplně jiný pohled na černý kontinent, než očekáváte.

Hanku přivedla poprvé před mnoha lety do Jižní Afriky její láska k potápění. Návštěva Gansbaai a potápění s velkým bílým žralokem bylo začátkem jejího poznávání a lásky k Africe. Od té doby se pravidelně vrací. Kromě potápění se zamilovala do místní přírody, hor bez známek civilizace a zvuků buše. Hanka má Afriku ráda a poznáte to i vy během putování s ní.

Do jižní Afriky cestuje pravidelně už 20 let. Jeho vztah k JARu vznikl v době, kdy pracoval pro South African Airways a jeho služební cesty do Jižní Afriky se staly koníčkem. Tomáš žil delší čas v Johannesburgu a přesvědčí vás, že toto město se špatnou pověstí je skvělým místem pro život. Poznejte jižní Afriku s někým, kdo zde žil a má k zemi domovský vztah.

Stále váháte, zda jsou expediční cesty pro vás? Zavolejte nebo nám napište a podělíme se s vámi o vlastní zážitky. Afriku máme rádi a Afrikou v náklaďáku jsme sami cestovali.

Vyberte si svoji expedici