Tanzanie a Keňa

Za velkou migrací do Východní Afriky

Tři národní parky - tři odlišné tváře safari (Amboseli, Tsavo West a Tsavo East) - český průvodce

Přehled termínů a cen najdete ZDE

Safari v Keni má mnoho podob.V různých ročních obdobích je na různých místech Keni jiné počasí a je vhodné cestovat do jiných parků. Východní část Keni kopíruje počasí na pobřeží Keni, je tady nejlepší počasí v prvních třech měsících roku. I dalších měsících se dá do Amboseli, Tsavo West a Tsavo East cestovat, snad kromě května, kdy bývají velmi silné deště. 

Ve stínu Kilimanjara

Přehled termínů a cen najdete ZDE

Mohutná hora Kilimanjaro je symbolem Afriky a dominantou, která se tyčí nedaleko národního parku Amboseli. Vidět ji za svítání, nebo při západu slunce bere dech. A když u toho ještě asistuje stádo slonů, do srdce se vám vtiskne zážitek, na který nezapomenete celý život.

Vynikající lodže, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty, skvělé jídlo a na konci cesty odpočinek u moře.A v neposlední řadě český průvodce, zaměstnanec naší CK Marco Polo, který bude s Vámi po celou dobu safari.

Vlakem na safari - Severin Safari Camp 4* - 3 noci

Přehled termínů a cen najdete ZDE

Vlakem na safari? Zní to absurdně? Ne, nebojte, nemáme na mysli, že pojedete z Evropy do Afriky vlakem. Máme na mysli vlak, který jede z Nairobi směrem na jih - luxusní vlak, provozovaný čínskou společností, který má několik zastávek u několika národních parků. Osobně jsme vlak Madaraka Express několikrát vyzkoušeli a můžeme potvrdit, že jezdí na čas a poskytuje výborné pohodlí a služby.

Severin Safari Camp je bezesporu jeden z nejlepších kempů v parku Tsavo West. Již třetí generace rodiny Severinů dbá na to, aby na každém kroku byla cítit filozofie zakladatele - naprostý soulad s přírodou a respekt k divočině. Kemp je bez bariér a má svá dvě napajedla, ke kterým pravidelně přichází zvířata, včetně slonů, buvolů a mnoha druhů antilop.

Safari v Tanzanii - To nejlepší ze severní Tanzánie s českým průvodcem

Přehled termínů a cen najdete ZDE

Zájezd po nejlepších místech severní Tanzánie - navštívíte tzv. "sloní ráj" v Tarangire, prožijte safari v proslulém parku Serengeti či se podívejte do slavného kráteru Ngorongoro. Je to zájezd za výbornou cenu a ve výborné kvalitě, nabízející mnoho zážitků.Vydat se na safari do Tanzanie je snem mnoha milovníků divokých zvířat. Na první pohled se může zdát, že zájezdů na safari je na trhu hodně, ale při bližším pohledu zjistíte, že ne vše, co se jako cesta na safari tváří, ve skutečnosti takovou cestou je. Tanzanie není levná země a poplatky za vstup do národních parků jsou také hodně vysoké, zvlášť u těch vyhlášených míst jako je Ngorongoro, Serengeti a Tarangire. 

Masai Mara s leteckým transferem

Přehled termínů a cen najdete ZDE

Výjimečný hotel Mara Engai Lodge se nachází uprostřed nedotčeného keňského lesa Ravine na úbočí hory Oloololo (Siria). Výhled na úžasnou národní rezervaci Masai Mara a migrační stezku pakoňů s přibližně 120 km dlouhým nepřetržitým výhledem na rozlehlou savanu Masai Mara je prostě dechberoucí. 

Obdivujte nejúžasnější výhledy na Masai Maru a trasu Velké migrace z vlastní soukromé verandy. Dopřejte si skvělou kuchyni s lahodnými pochoutkami z čerstvých produktů z našich ekologických zahrad. Vraťte se do přírody při vzrušujících projížďkách za zvěří a poznejte tisíce let masajské tradice.

Luxusní Masai Mara s leteckým transferem

Přehled termínů a cen najdete ZDE

Masai Mara je jedním z nejznámějších národních parků v Keni a v celé Africe. Návštěva tohoto národního parku nabízí nespočet zážitků a zkušeností, které lze získat pouze na tomto místě. Safari v Masai Mara je jedinečná záležitost. 

Dovolená v Keni může mít mnoho podob a safari v Keni také. Na safari si můžete vybrat ubytování od místa na vlastní stan v kempovišti, až po velmi luxusní ubytování v safari kempech a lodžích.

Netradiční okruh Keňou na sever od Nairobi

Přehled termínů a cen najdete ZDE

Pokud chcete zažít trochu jiné safari, než jaké zažívají návštěvníci nejvíce navštěvovaných parků, přijměte pozvání k naší cestě za safari do parků na sever od Nairobi. Většina návštěvníků směřuje do Masai Mara a Amboseli, to jsou bezesporu dva nejnavštěvovanější parky v Keni (pokud nepočítáme Nairobi národní park, který je v bezprostřední blízkosti hlavního města a směřuje do něj většina nairobských školáků). Parky, které jsme zahrnuli do našeho severního okruhu pod takovým tlakem nejsou. Národní park Meru, národní rezervace Samburu a soukromý park Ol Pejeta, to jsou perly na našem severním náhrdelníku.

4 parky (Ol Pejeta, jezera Nakuru a Naivasha, Masai Mara) 4* - český průvodce

Přehled termínů a cen najdete ZDE

Safari v Ol Pejeta je specifické. Keňa má více než 50 národních parků a rezervací a další desítku soukromých chráněných území. Vybrat ty nejzajímavější pro vaše safari je těžký úkol. Většina klientů touží vidět ty nejznámější, které má "nakoukané" z dokumentárních filmů a o kterých slyšela od svých přátel. Experimentovat s novými parky se zdá trochu riskantní.  

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - 4* - český průvodce

Přehled termínů a cen najdete ZDE

Safari v centrální a severní části Keni je hodně specifické. Parky Samburu, Meru nebo Ol Pajeta se velmi liší od parků na jih od Nairobi. CK Marco Polo Int. patří k největším pořadatelům cest na safari do Keni (i dalších afrických zemí). Nabízíme cesty do celé řady národních parků a národních rezervací, s anglicky i česky mluvícími průvodci. Jen málo zájezdů na safari na našem trhu míří na severozápad Keni. Náš zájezd "6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta" míří právě tam a nabízí z velké části cestu po méně známých parcích. Zdá se vám expediční cesta příliš dobrodružná a nepohodlná? Rádi pro vás připravíme africké safari v pohodlí a luxusu. Jste zvyklí na 3, 4, 5* ubytování, dáte přednost leteckému safari před dlouhými přejezdy, chcete safari s privátním průvodem nebo si přejete sestavit safari na míru podle vašich představ? To je naše práce více než 25 let. Napište nám a náš konzultant se vám ozve a cestu na míru připraví.

Národní parky v Keni 

Aberdare 
Amboseli 
Arabuko Sokoke 
Central Island 
Chyulu Hills 
Hell´s Gate 
Kisite Mpunguti Marine Natinal Park
Kiunga Marine Natinal Park
Kora 
Lake Nakuru  
Malindi Marine  
Malka Mari  
Masai Mara 
Marsabit 
Meru 
Mombasa Marine 
Mount Elgon  
Mount Kenya 
Mount Longonot 
Mwae 
Nairobi 
Ndere Island
Ol Donyo Sabuk 
Ruma 
Saiwa Swamp  
Sibiloi 
South Island
Tsavo East 
Tsavo West  
Watamu Marine                        Lake Naivasha                          Ol Pajeta                                   Samburu