Expediční cesty

Objevte divokou krásu Jihoafrické republiky, Namibie, Ugandy a Tanzanie na našich nezapomenutelných expedičních cestách. 

O expedicích

Co můžete očekávat? Jak to funguje?


Dovolená pro aktivní

Pro koho jsou vhodné naše africké zájezdy a expedice? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají trochu dobrodružnou náturu a chtějí poznat Afriku jinak než jen za oknem auta. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 60 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Na našich cestách si užijete pohodlí lodží položených na krásných místech na úrovni 3* (platí pro všechny poznávací zájezdy do Jihoafrické republiky a vybrané zájezdy do Namibie). U kempovacích expedic do nitra Afriky se od účastníků očekává, že pomohou průvodci a přiloží ruku k dílu - postavíte si svůj stan (samozřejmě na začátku obdržíte názornou instruktáž od svého průvodce), ustelete lůžko, pomůžete rozdělat oheň, rozestavět židličky kolem něj nebo asistujete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová. Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, stálé připojení k Wi-Fi a luxus hotelů se spa, vířivkami a masážemi, není to typ cesty pro vás.

Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství. Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou cestu v náklaďáku si užijete mnohem více než běžný poznávací zájezd. 


Expedice


Namibie

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů pouště, kde vás nepřestane udivovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin.Uganda

Už jste Afriku poznali a připadá vám jinde plná turistů? Uganda je nedotčená, nádherná a syrová Afrika. Expedice do Ugandy je skutečnou expedicí do nitra Afriky. Je to opravdové. dobrodružství.Jihoafrická republika

Zažijte dobrodružství v Jihoafrické republice (programy 5 - 19 dní) s mnoha aktivitami včetně safari (pěší i 4x4). Na závěr relaxujte na plážích Indického oceánu: Zanzibar, Mauricius, Mosambik.Průvodce

Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).


Expediční vozidlo

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzavíratelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy a velkorysým prostorem pro nohy, dobíjecí stanicí na telefon či fotoaparát,  příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Ve vybavení jsou dvoumístné stany a polní lůžka - není tedy třeba vozit karimatku, postačuje spací pytel a polštář. Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde.


Singles Collection

Africké expedice jsou také skvělou možností pro sólo cestovatele. Máte rádi cestování, toužíte po poznání Afriky, ale nemáte parťáka, který by s vámi cestoval? Nechcete dělat "křena" ve výpravě tvořené téměř výhradně páry či rodinami a hledáte malou partičku sobě podobných? Nechce se Vám připlácet za jednolůžovký pokoj? Expediční cesty jsou přesně pro vás. Poznáte Afriku ve společnosti stejně orientovaných lidí. Více o sólo cestování zde.


Váháte, zda jsou expediční cesty pro vás? Zavolejte nebo nám napište a podělíme se s vámi o vlastní zážitky. Afriku máme rádi a Afrikou v náklaďáku jsme sami mnohokrát cestovali.

Ptejte se, zajímejte se...

Kontaktujte svého odborného konzultanta, rádi vám vše vysvětlíme a poradíme.