Keňa - putování za Velkou pětkou

s českým průvodcem

Od jedinečných 59.900,- Kč

Cena je vč. letenky, pojištění, ubytování i vstupů do NP

Keňa - putování za Velkou pětkou s českým průvodcem

Safari v Keni a v Tanzanii se liší od safari v jiných zemích. Především v parcích Masai Mara a Serengeti se před vámi otevírají široké pláně, porostlé trávou. To je ráj pakoňů, zeber a mnoha druhů antilop. A velká stáda antilop lákají predátory. Pro všechny, kdo nemají moc času a přesto chtějí zažít skvělé safari, jsme připravili výjimečnou nabídku - zájezdy na safari za velkou migrací do Keni s masajským stopařem Jamesem Tirou. 

Program

1. den Odlet

Po setkání na letišti v Praze odletíte pravidelnou linkou do Nairobi.

2. den Přílet do Keni - Lake Naivasha

Do Nairobi přiletíme brzy ráno. Projdeme celní a psavou kontrolou - pro vstup do Keni je nutné mít vízum. Vízum se vyřizuje elektronicky a stojí cca 50 USD (s vyřízením pomůžeme). Na letišti nás bude čekat náš řidič - stopař James Tira. Pochází z masajského klanu žijícího uvnitř Národního parku Masai Mara - budeme v dobrých rukách. Dnes ale ještě do parku nepojedeme, potřebujeme si trochu zvyknout na Afriku a trochu se aklimatizovat. Vydáme se k jezeru Naivasha. Odpočineme si a po obědě se vydáme na výlet kolem jezera.

 • Ubytování u jezera Naivasha v Sirville Lodge nebo podobné.

3. den Jezero Nakuru

Po snídani se vydáme přes chráněné území zpět na severozápad. Dnešním cílem je známé jezero Nakuru. Bývalo vyhlášené především svou komunitou plameňáků, kteří se ale v čase různě stěhují, protože jsou ovšem velmi citliví na výšku hladiny vody v jezeře a při vyšší hladině odlétají jinam - především do Tanzanie na jezero Natron. Okolí jezera je aktuálně nejvíce navštěvováno kvuli populaci bílých nosorožců, které zde máte šanci zahlédnout. Jinak na vás čeká mnoho dalších druhů ptáků, spousta antilop a mnoho dalšího.

 • Ubytování v Sirville lodge nebo podobné
 • Snídaně - oběd - večeře

4. den Masai Mara

Brzy ráno po snídani vyrazíme do národního parku Masai Mara. Cesta trvá necelých 5 hodin a budeme se trmácet po nekvalitních keňských silnicích a polních cestách. Budeme projíždět zajímavou krajinou a mnoha různými městečky a vesničkami. Na zajímavých místech zastavíme na focení. Poslední hodina už bude vlastně safari, protože se budeme pohybovat v širším okolí národního parku. Mezi parkem a tímto územím nejsou žádné bariery a zvěř se zde pohybuje úplně volně.
Naším cílem a základnou na následující tři noci je úžasný Julia´s camp(nebo obdobný).

Julia´s River Camp patří k malým, ale velmi kvalitním kempům, které si chtějí zachovat atmosféru staré dobré Afriky. Každý stan má rozměr cca 21 m2 plus terasu. Většina stanů má výhled na řeku Talek. Kvalitní dřevěný nábytek, lůžkoviny z kvalitní indické bavlny a moskytiéru. V každém stanu je vlastní toaleta a sprcha se studenou a teplou vodou
 

 • Ubytování v Julia´s Camp
 • Snídaně - oběd - večeře

5. den Jiná tvář Masai Mara

Brzy ráno snídaně a pak celodenní safari v Masai Mara - oběd budeme mít formou balíčku, abychom neztráceli čas návratem do kempu a mohli probádat i vzdálenější kouty parku. Náš stopař James Tira je Masai a jeho rod žije přímo v parku. Zná mnoho míst, která jsou obyčejně turistům skryta, protože jsou mimo hlavní trasy. Safari s Jamesem má trochu jiný rozměr. Do kempu se vrátíme před večeří.

 • Ubytování v kempu Julia´s Kemp
 • Snídaně - oběd - večeře

6. den Masai Mara

Předchozí den se dohodneme ve skupině, jak budeme chtít dnešní den trávit. Zda klasickým způsobem, že si užijeme ranní safari před snídaní a odpolední safari před večeří a během poledne si dáme odpočinek, nebo vyrazíme na celodenní safari po snídani a vrátíme se před večeří. Už budeme mít za sebou několik výjezdů na safari a mnoho zážitků se zvířaty, je tedy třeba volit obsah safari podle toho, co jsme prožili.

 • Ubytování v kempu Julia´s Kemp
 • Snídaně - oběd - večeře

7. den Rozloučení s Masai Mara a odjezd do Nairobi

Dnešní den bude dlouhý. Před snídaní se vyjedeme rozloučit se safari. Nasajeme do sebe ještě jednou nádheru svítání v buši a budeme pozorovat divokou zvěř. Do kempu se vrátíme na snídani. Po snídani budeme mít chvilku na odpočinek. Kolem jedenácté dopoledne se vydáme na naši cestu do Nairobi. První část cesty bude vlastně safari, budeme ještě projíždět parkem a krajinou v okolí parku a stává se, že při odjezdu vídáme hodně zvířat a zajímavé situace.


Do Nairobi přijedeme kolem páté odpoledne a ubytujeme se v hotelu nedaleko letiště. Náš odlet je brzy po půlnoci a na letišti musíme být kolem desáté. Máme tedy pár hodin odpočinku, možnost sprchy a můžeme si zajít na večeři do hotelové restaurace (večeře není v ceně).


Pozdě večer odjedeme na letiště a odbavíme se pro let do Evropy. 

 • Ubytování ve 3* plus hotelu nedaleko letiště
 • Snídaně

8. den Odlet z Nairobi a přílet do PrahyTermíny a ceny


21. - 28. 9. 2020

27. 9. - 4. 10. 2020
59.900 Kč

59.900 KčPoptávka / rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.