Keňa - putování za velkou migrací
s českým průvodcem

Od jedinečných 59.900,- Kč

Cena je vč. letenky, pojištění, ubytování i vstupů do NP

Keňa - putování za velkou migrací s českým průvodcem

Safari v Keni a v Tanzanii se liší od safari v jiných zemích. Především v parcích Masai Mara a Serengeti se před vámi otevírají široké pláně, porostlé trávou. To je ráj pakoňů, zeber a mnoha druhů antilop. A velká stáda antilop lákají predátory. Pro všechny, kdo nemají moc času a přesto chtějí zažít skvělé safari, jsme připravili výjimečnou nabídku - pilotní zájezd na safari za velkou migrací do Keni s masajským stopařem Jamesem Tirou. 

Program

1. den Odlet

Po setkání na letišti v Praze odletíte pravidelnou linkou do Nairobi.

2. den Přílet do Keni - Lake Naivasha

Do Nairobi přiletíme brzy ráno. Projdeme celní a psavou kontrolou - pro vstup do Keni je nutné mít vízum. Vízum se vyřizuje elektronicky a stojí cca 50 USD (s vyřízením pomůžeme). Na letišti nás bude čekat náš řidič - stopař James Tira. Pochází z masajského klanu žijícího uvnitř Národního parku Masai Mara - budeme v dobrých rukách. Dnes ale ještě do parku nepojedeme, potřebujeme si trochu zvyknout na Afriku a trochu se aklimatizovat. Vydáme se k jezeru Naivasha. Odpočineme si a po obědě se vydáme na výlet kolem jezera.

 • Ubytování u jezera Naivasha v hotelu Naivasha Kongoni nebo Sirville Lodge.

3. den Od jezera Naivasha do Masai Mara

Konečně na safari! Po snídani se sbalíme a vydáme se na cestu od jezera Naivasha do Masai Mara. Necelých 5 hodin v terénním voze, po keňských silnicích, dá zabrat, ale budeme projíždět zajímavou krajinou, typickými městečky a vesnicemi - uděláme si obrázek o keňském venkově. Poslední hodina jízdy nás zavede na území Mara Siana Concervancy - chráněného území, navazujícího na Národní park Masai Mara. Mezi oběma územími není žádná bariera a zvěř může volně migrovat. Předpisy v této zóně ale nejsou tak striktní, jako v národním parku.

Kemp Oldarpoi Mara Camp patří masajské komunitě. Část profitu je využita ve prospěch komunity - vodovod, podpora vzdělávání apod. Základním motivem projektu je: "Pomozme si sami". Kemp vytváří pracovní příležitosti mladým členům komunity, kteří mají vyšší vzdělání, než předchozí generace a bez tohoto projektu by odešli za prací mimo komunitu.

Kemp je skvělým výchozím bodem pro safari a na první safari vyrazíme dnes odpoledne. Do kempu se vrátíme až po setmění.

 • Ubytování v kempu Oldarpoi Mara Camp
 • Snídaně - oběd - večeře

4. den Masai Mara

Brzy ráno snídaně a pak celodenní safari v Masai Mara - oběd budeme mít formou balíčku, abychom neztráceli čas návratem do kempu a mohli probádat i vzdálenější kouty parku. Náš stopař James Tira je Masai a jeho rod žije přímo v parku. Zná mnoho míst, která jsou obyčejně turistům skryta, protože jsou mimo hlavní trasy. Safari s Jamesem má trochu jiný rozměr. Do kempu se vrátíme před večeří.

 • Ubytování v kempu Oldarpoi Mara Camp
 • Snídaně - oběd - večeře

5. den Jiná tvář Masai Mara

Budíček před svítáním. Káva a čaj budou k dispozici, ale snídaně až po návratu z ranního safari. Svítání je doba predátorů a pokusíme se nějaké predátory najít a pozorovat je. Kolem 9 hodiny ranní se vrátíme do kempu na snídani. Po snídani se sbalíme a rozloučíme se s Oldarpoi Mara a budeme formou safari přejíždět do Julia´s River Camp, který je postavený přímo v Národním parku Masai Mara. Pojedeme delší cestou (cca 2 hodiny), která nás zavede až k hranici s Tanzanií. V Julia´s kempu bychom měli být před obědem . Po obědě se ubytujeme a odpočineme si. Odpoledne vyrazíme na odpolední safari. Vrátíme se po setmění.

Julia´s River Camp patří k malým, ale velmi kvalitním kempům, které si chtějí zachovat atmosféru staré dobré Afriky. Je rozdělen do tří samostatných částí (Hippo, Bufalo a VIP) - každá část se skládá jen s několika stanů. Každá část má svou kuchyni a jídelní stan. Vše směřuje i intimitě a pohodě. Každý stan má rozměr cca 21 m2 a terasu. Většina stanů má výhled na řeku Talek. Kvalitní dřevěný nábytek, lůžkoviny z kvalitní indické bavlny a moskytiéru. V každém stanu je vlastní toaleta a sprcha se studenou a teplou vodou.

 • Ubytování v kempu Julia´s Kemp
 • Snídaně - oběd - večeře

6. den Masai Mara

Předchozí den se dohodneme ve skupině, jak budeme chtít dnešní den trávit. Zda klasickým způsobem, že si užijeme ranní safari před snídaní a odpolední safari před večeří a během poledne si dáme odpočinek, nebo vyrazíme na celodenní safari po snídani a vrátíme se před večeří. Už budeme mít za sebou několik výjezdů na safari a mnoho zážitků se zvířaty, je tedy třeba volit obsah safari podle toho, co jsme prožili.

 • Ubytování v kempu Julia´s Kemp
 • Snídaně - oběd - večeře

7. den Rozloučení s Masai Mara a odjezd do Nairobi

Dnešní den bude dlouhý. Před snídaní se vyjedeme rozloučit se safari. Nasajeme do sebe ještě jednou nádheru svítání v buši a budeme pozorovat divokou zvěř. Do kempu se vrátíme na snídani. Po snídani budeme mít chvilku na odpočinek. Kolem jedenácté dopoledne se vydáme na naši cestu do Nairobi. První část cesty bude vlastně safari, budeme ještě projíždět parkem a krajinou v okolí parku a stává se, že při odjezdu vídáme hodně zvířat a zajímavé situace.

Do Nairobi přijedeme kolem páté odpoledne a ubytujeme se v hotelu nedaleko letiště. Náš odlet je brzy po půlnoci a na letišti musíme být kolem desáté. Máme tedy pár hodin odpočinku, možnost sprchy a můžeme si zajít na večeři do hotelové restaurace (večeře není v ceně).

Pozdě večer odjedeme na letiště a odbavíme se pro let do Evropy.

 • Ubytování ve 3* plus hotelu nedaleko letiště
 • Snídaně

8. den Odlet z Nairobi a přílet do PrahyTermíny a ceny


5. 7. - 12. 7. 2020

2. 8. - 9. 8. 2020

6. 9. - 13. 9. 2020
4. 10. - 11. 10. 2020
25. 10. - 1. 11. 2020


59.900 Kč

59.900 Kč

59.900 Kč

59.900 Kč

59.900 Kč

Poptávka / rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.