Keňa - Velká migrace pakoňů za SUPER CENU

s českým průvodcem

Keňa - Velká migrace pakoňů za SUPER CENU s českým průvodcem

Skvělá zpráva pro očkované - při odjezdu z Keni není potřebný žádný test, stačí pouze potvrzení o vakcinaci.

NIKDY NEBYLO SAFARI V OBDOBÍ VELKÉ MIGRACE PAKOŇŮ ZA TAK DOBROU CENU!
Velká migrace pakoňů je naprosto ojedinělá událost ve světě zvířat. Do pohybu se dá více než 1 milión pakoňů, zeber a gazel. Od konce června (někdy o něco později) až do poloviny října (někdy až do konce října) se migrace pakoňů odehrává na rozmezí Serengeti a Masai Mara.

Celý park má v té době naprosto odlišnou atmosféru. Přijměte naše pozvání a vydejte se s námi na safari do Masai Mara v době Velké migrace. 

Program

1. den - Odlet z Prahy do Nairobi

V odpoledních hodinách odletíte z Prahy do Nairobi. Většinou používáme leteckou společnost Qatar Aiirways.

2. den - Přílet do Nairobi a safari v Masai Mara

Brzy ráno přiletíte do Nairobi. Celní a pasové odbavení trvá cca 40 minut. Před letištěm se setkáte s vašim řidičem-průvodcem. K dispozici máte moderní terénní vůz, vybavený kliematizací, wifi, barelem s pitnou vodou, otvírací střechou pro pozorování zvířat a pohodlnými sedačkami.

Nedaleko letiště se zastavíte na snídani. Během snídaně máte možnost se převléct na safari. A po snídani vyrazíte vstříc svému keňskému dobrodružství. Masai Mara je vzdálená 275 km - něco málo přes 6 hodin jízdy.
Během cesty budete projíždět typickým keňským venkovem a malými městečky. Poslední hodinu jízdy už budete projíždět divokou přírodou a budete potkávat divokou zvěř.
V brzkém odpoledni přijedete do Julia´s River Campu - vašeho základního tábora na safari. Naobědváte se, ubytujete se a po krátkém odpočinku vyrazíte na první odpolední safari.

Masai Mara je jednou z perel keňského safari. Díky tomu, že výjezdů na safari budete mít celkem šest, nemusíte nikam chvátat a můžete se soustředit na jednotlivá témata. Dnešek bude věnován řece Talek a jejím břehům.

  • Ubytování v Masai Mara v Julias River Camp 

3. den - Ranní a odpolední safari v Masai Mara

Za svítání vás probudí váš průvodce, čeká vás ranní safari. V rychlosti si dáte kávu nebo čaj a vyrazíte do ranní savany. Doba rozbřesku a brzkého rána je výborná pro pozorování predátorů. Je ještě ranní chladno a zvěř je aktivní. Vycházející slunce dává přírodě svěží barvu, tak si na své přijdou i fotografové.

Na snídani se vrátíte do kempu a po snídani budete mít volno v kempu. Kemp leží přímo na břehu řeky Talek a nemá okolo sebe žádné bariery. I v době volna můžete pozorovat divokou přírodu, včetně hrochů v řece.
V poledne oběd a po obědě ještě pár hodin volna. Kolem čtvrté odpoledne vyjedete na odpolední safari. Tentokrát se pokusíte o setkání s leopardem. Pozdní odpoledne a soumrak je jejich čas. Do kempu se vrátíte po setmění.Bude vás čekat večeře a oheň pod hlubokým africkým nebem. 

  • Ubytování v Masai Mara v Julias River Camp
  • Snídaně - oběd - večeře

4. den - Celodenní safari v Masai Mara

Dnešní den začne brzkou snídaní. Po snídani vás čeká celodenní safari. Cílem bude srdce tzv. Velké migrace, řeka Mara. Jízda k řece Mara trvá cca 1 hodinu, ale celá cesta vede národním parkem a je vlastně safari jízdou. Často se prodlouží, protože máte šanci pozorovat spoustu divoké zvěře. Oblast je vyhlášená nádhernými antilopami Topi, stády zeber a množstvím žiraf.

Jak se budete blížit k řece Mara, bude stále častěji narážet na stáda pakoňů, kteří už řeku překročili a spásají pláně v okolí řeky. V pohybu je obrovská masa zvířat a je neuvěřitelné, že mají zachovaný prostor k životu a odolávají tlaku moderní doby. I díky návštěvníkům, jako jste vy, protože významná část peněz z vaší cesty jde na provoz parků.
Oběd máte formou balíčku. Průvodce najde vhodné místo k polednímu odpočinku.
Po obědě budete pokračovat v pozorování zvěře v okolí řek Mara a Talek. Velká stáda přitahují řadu predátorů, ale i supů a dalších dravých ptáků. Všichni si užívají období hojnosti.

Do kempu se vrátíte v podvečer. Váš poslední nocleh v divoké přírodě. Není třeba jít brzy spát, i když vás čeká budíček za svítání.

  • Ubytování v Masai Mara v Julias River Camp
  • Snídaně - oběd - večeře

5. den - Ranní safari v Masai Mara a odjezd do Nairobi

Budíček za rozbřesku. Poslední ranní safari - loučení s divokou Afrikou. Často se stává, že při posledním safari se vidí věci, které už nikdo nečeká. Za poslední dny jste se o přírodě v Masai Mara dozvěděli spoustu detailů a určitě pozorujete dění kolem vás úplně jinak, než první den. Vaše oči umí vidět mnohem lépe a divokou Afriku už máte navždy pod kůží.

Vrátíte se na snídani a po snídani si odpočinete. Do oběda máte volno. Je třeba se sbalit a připravit na cestu domů. Brzký oběd a po obědě návrat do Nairobi. Po dlouhé cestě se ubytujete v hotelu nedaleko letiště. Máte ho sive jen na pár hodin, ale velmi oceníte, že si před dlouhou cestou letadlem můžete oddechnout, vysprchovat se, převléci se a nabrat trochu energie.
Kolem deváté večer vás průvodce odveze na letiště a odbavíte se k letu domů.

  • Snídaně

6. den - Odlet z Nairobi do Prahy a přílet do Prahy


Poptávka / rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.