Safari v Jižní Africe s českým průvodcem

Na safari s českým průvodcem

Safari v Jižní Africe s českým průvodcem

Vyražte s naším kolegou a vaším průvodcem na týdenní expedici do Jihoafrické republiky a zamilujete se do Afriky. Navštívíte nejznámější jihoafrický národní park Kruger, zažijete pěší safari v soukromé rezervaci a velikost Afriky na vás dýchne u kaňonu řeky Blyde - Blyde River Canyon - na slavné Panorama Route. Ubytování na kouzelných místech ve 3* lodžích, stravování v ceně.

Co s námi za týden v Jihoafrické republice zažijete?

 • Safari v soukromé rezervaci, která je součástí Krugerova národního parku
 • Pěší safari
 • Safari v otevřeném autě 4x4 s rangerem
 • Celodenní safari v Krugerově národním parku
 • Panorama Route - nádherné výhledy, krásná příroda
 • Ubytování v lodži s možností procházky nebo ukázky kávové či citrusové plantáže
 • Služby českého průvodce (našeho zaměstnance) , který je s vámi po celou dobu cesty - představí vám Jižní Afriku na mnoha příbězích i zkušenostech z jihoafrického života (zajdeme spolu na nákup, do restaurace...)

Cena zájezdu zahrnuje: letenku Praha - Johannesburg - Praha, 5x ubytování, stravování (5x snídaně, 2x oběd, 4x večeře), vstupy do Krugerova NP, safari v soukromé rezervaci (pěší, v otevřeném autě 4x4), vstup do NP Blyder River Canyon, českého průvodce

Program

1. den Odlet

Po setkání na letišti v Praze odletíte pravidelnou linkou s jedním přestupem do Johannesburgu (v případě zájmu je možné zajistit letenku z Vídně).

2. den Johannesburg

Po přistání celní a pasové odbavení. Setkání s našim řidičem a odjezd do hotelu v Johannesburgu, ubytování a odpočinek.

Fakultativně : Odpolední prohlídka Pretorie.

Ubytování : Signature LUX Hotel by ONOMO (3* plus)


3. den Safari v soukromé rezervaci

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budeme mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíme historický Dullstroom, kde si dáme oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.

Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

 • Strava: snídaně -  oběd - večeře

4. den Pěší safari, safari v otevřeném autě 4x4 a jihoafrické grilování braai

 • Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme na asi tříhodinové pěší safari. Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit nás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai

Ubytování : Bush Lodge

 • Strava: snídaně - oběd - večeře
Braai
Braai - znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky... griluje se vše a všude.

5. den Panorama Route - Blyde River Canyon - Hayziview

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budeme vstávat za svítání a na úvod dne nás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáme poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budeme pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde nás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou se ještě zastavíme u výhledu God's Window a pak budeme pokračovat do městečka Graskop. Tady si dáme oběd v jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedeme přes Kowyn Pass do nížiny, kde nás obklopí hustá vegetace. Odpoledne dorazíme do Hazyview, kde se ubytujeme v pohodlí Drifters Hazyview Lodge. Po celém dni budeme mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie a dáme si v lodži společně večeři.

Ubytování: Greenfire Lodge Hazyview (3*)

 • Strava: snídaně - večeře

6. den Krugerův národní park - celodenní safari

Dnes nás čeká časné vstávání, probudíme se s ranními ptáčky. Opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den na safari. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat ve svém safari.

Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview, kde nás čeká večeře.

 • Strava: oběd - večeře
Krugerův národní park

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

7. den Svazijsko - jiná Afrika

Po snídani se vydáme na cestu do království eSwatini (Swazijsko). Ačkoliv je království obklopené Jihoafrickou republikou, je velmi odlišné, jak svou kulturou, tak svou přírodou a venkovem.
Projedeme horami a údolími, s obdělanými políčky a malými městečky, kde jsou stale živá malá řemesla.
Pozdě odpoledne přijedeme do našeho ubytování a odpočineme si.

Ubytování : Foresters Arms (4*)

 Strava: snídaně


8. a 9. den St. Lucia


Po snídani se vydáme klikatou silnicí na jih svahijskou krajinou. Po překročení jihoafrické hranice se ocitneme v Zulilandu (tedy v zemi známého kmene Zulu), ten je součástí provincie KwaZulu-Natal.
Kmen Zulu na svém území vytvořil počátkem 19. století nejsilnější a nejmocnější černošskou říši, ze které měli strach nejen ostatní černošští vládci, ale Portugalci a Angličané. Král Shaka vytvořil na tehdejší dobu velmi moderní strukturu své říše, velmi efektivní a údernou armádu a byl schopný úspěšně vyjednávat i s evropskými mocnostmi.
Cílem je zde lokality zvaná Sv. Lucie. Strávíme zde dvě noci v krásné Forest Lodge St. Lucia. Sv. Lucia je domovem mnoha zvířat, včetně hrochů, krokodýlů a mnoha ptačích druhů. Během pobytu navštívíme I vyhlášený mokřadní park iSimangalisos bílými plážemi, přílivovými bazény, pobřežními útesy a pobřežním dunovým lesem. Tato jedinečná kombinace pobřežní rezervace a parku Wetland nabízí naprosto jedinečný zážitek.

Ubytování: Forest Lodge St. Lucia (4*)

10. den Vzhůru do Dračích hor

Brzy ráno po snídani se vydáme od more směrem do hor. Čekají nás Dračí hory, tyčící se do výšky až 3 400 m n.m.

Budeme projíždět krajinou, ve které se odehrávaly slavné bitvy mezi Brity a kmenem Zulu, mezi Brity a Búry. Tady se utvářela národní hrdost kmene Zulu a národní hrdost Búrů.
Po obědě vjedeme do hor a budeme stoupat, až se dostaneme na místo našeho pobytu na úpatí masívu, nazývaného "Bariéra kopi". Ubytujeme se v horském resort Alpine Health a užijeme si odpočinku na krásném místě.

11. den Dračí hory - treky a panoramata

Dnešek je věnovaný národnímu parku Royal Natal National Park. Projdeme se soutězkou Tugela, pojmenovanou po říčce Tugela a vydáme se podívat na vodopád Tugela, patřícím k nejvyšším vodopádům na světě (948 metrů).

Vrátímě se pozdě odpoledne.

Ubytování : Alpine Health (4*)

12. den Z hor na tradiční jihoafrickou farmu
Z vysokých Dračích hor sestoupíme do středohoří oblasti Natal, svěží zemědělské oblasti, jedné z nejmalebnějších oblastí Jihoafrické republiky.

Život Jihoafrické republiky byl po staletí spojený se zemědělskými usedlostmi, se starostí o stáda dobytka a se zemědělskou činností. To vše hraje silnou roli i v současnosti. Proto se zastavíme na fungujícím ranči, kde se seznámíme se současností farmářů. Na ranči přespíme.

Ubytování : Flitwick Ranch (4*)

13. den Cesta na Wild Coast - nekonečná pustina

Po snídani budeme pokračovat ve své cestě do oblasti zvané Wild Coast, oblasti, která žila I v době apartheid svým vlastním životem, téměř bez zásahu bílého muže. Je fascinující divoká oblast, která je ohraničena stejně divokým pobřežím.

Tuto oblast obývá především kmen Xhosa, pastevecký kmen. Jeho způsob života určuje I ráz krajiny, které vévodí především pastviny, protkané malými vodními toky.
Po příjezdu k pobřeží se ubytujeme nedaleko pláže a máme zbytek zde pro relax a odpočinek.

Ubytování: Ocean View Hotel (4*)

14. den Wild Coast 

Dnešek je o odpočinku u more, popř. O pěším treku po pobřeží kolem zátoky Coffee Bay.

Ubytování : Ocean View Hotel

15. den Cesta do Velkého Karoo

Dnes ujedeme cca 450 km. Odjedeme od východního divokého pobřeží a stočíme svou cestu směrem na západ. Tam někde v dáli, po několika dnech cesty a mnoha zážitcích nás tam čeká Kapské Město.

Ale dnes dojedeme do městečka Cradock, ospalého městečka, jako by na konci světa. Krajina kolem je vyprahlá a zdá se, že není žádný důvod tu žít. Ale jak se přesvědčíme, je to jen zdání a omyl.

Ubytujeme se v rodinném penzionu : Tuishuise & Victoria Manor (4*)

16. den Safari v NP Addo Elephant a Mountain Zebra Park

Hned po svítání vyrazíme do parku Mountain Zebra Park. Vyprahlá krajina, kterou jsme včera přijížděli do městečka Cradock nás překvapí množstvím a pestrostí zvěře. Můžeme tu potkat zebry, buvoly, pštrosy a množství antilop. S trochou štěstí narazíme I na nosorožce a gepardy.

Po safari se vrátíme do penzionu na snídani. Po snídani se sbalení vydáme na další cestu. Zastavíme ve sloním ráji v parku Addo Elephant. Vydržíme pozorovat zvířata do odpoledne a pak přejedeme na jižní pobřeží Jihoafrické republiky. Do zátoky Nelson Mandela Bay.

Ubytování: The Beach Port Elizabeth (4*)

17. den Garden Route - NP Tsitsikamma

Kdo si přivstane, může se ráno projít po pláži, popřípadě si zaplavat v Indickém oceánu. Po snídani se vydáme po známé Graden Route (Zahradní cesta) a budeme sledovat členité a krásné pobřeží. Zajedeme do parku Tsitsikama, kde si užijeme procházku k vysutým mostům přes ústí řeky Storm. Je to velmi fotogenické másto a fotografie z Tsitsikamy jsou ozdobou všech vzpomínkových albumů z cesty po Garden Route.

Odpoledne přijedeme do výletního městečka Knysna a ubytujeme se v hotelu The Rex Hotel.

Ubytování : The Rex Hotel (4*plus)

18. den Nejjižnější cíp Afriky - Střelkový mys

Hned po snídani se rozloučíme s Knysnou. Hlavním cílem dnešního dne je návštěva mysu Cape Agulhas. Je to nejjižnější cíp Afriky. Zažijeme ducha toho místa na vlastní kůži.Nikdo nemůže stanout na africkém kontinentu jižněji!

Přejedeme do městečka Amiston, ubytujeme se a odpoledne můžete navštívit mořskou jeskyni Waenhuiskrans.

Ubytování: Arniston Hotel (4*)

19. den Hermanus - kolonie tučňáků a příjezd do Kapského Města

Máme za sebou obrovskou část cest, schází už jen poslední etapa a vstoupíme do Kapského Města. Ještě než do Matky Měst přijedeme, zastavíme se v krásném přímořském městečku Hermanus a prohlédneme si kolonii tučňáků patagonských v Betty´s Bay.

Odpoledne přijedeme do Kapského Města a ubytujeme se na nábřeží Sea Point v hotelu Mojo Hotel. Není to nejtišší místo v okolí, pokoje jsou nad rušnou tržnicí se street food, vyhlášenou a věčně nabitou k prasknutí. Ale o to jednodušší máte hledání stravování a posezení nad vínem, nebo pivem.

Ubytování : Mojo Hotel (3*)


20. den Mys Dobré naděje a Kapský poloostrov

Během dnešního dne budeme mít čas podívat se na Cape Point, Hout Bay a další zajímavosti. Nesmí samozřejmě chybět ani ochutnávka skvělého jihoafrického vína na jedné z místních vinic.

Ubytování: Mojo Hotel (3*)

21. den Kapské Město

Kapské Město - Matka měst. Dnešní den je věnován této africké perle. Čeká nás výstup na Stolovou horu (kdo nechce po svých, může lanovkou), návštěva nádherné botanické zahrady Kirstenbosh a Procházka centrem města s vyprávěním o historii jeho vzniku a o jeho současnosti.

Ubytování: Mojo Hotel (3*)

22. den Odlet z Kapského Města

Dopoledne volno v Kapském Městě a odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

23. den Přílet do Prahy

Termíny a ceny


9.9. - 27.9. 2022
3.10. - 25.10. 2022
31.10. - 22.11. 2022
28.11. - 20.12. 2022
(Je-li vás skupinka 6 - 16 osob, cestu pro vás připravíme v libovolném termínu).
105.900,- Kč
Poptávka / rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.