Safari v Jižní Africe s českým průvodcem

Na safari s českým průvodcem

Safari v Jižní Africe s českým průvodcem

Vyražte s naším kolegou a vaším průvodcem na týdenní expedici do Jihoafrické republiky a zamilujete se do Afriky. Navštívíte nejznámější jihoafrický národní park Kruger, zažijete pěší safari v soukromé rezervaci a velikost Afriky na vás dýchne u kaňonu řeky Blyde - Blyde River Canyon - na slavné Panorama Route. Ubytování na kouzelných místech ve 3* lodžích, stravování v ceně.

Co s námi za týden v Jihoafrické republice zažijete?

 • Safari v soukromé rezervaci, která je součástí Krugerova národního parku
 • Pěší safari
 • Safari v otevřeném autě 4x4 s rangerem
 • Celodenní safari v Krugerově národním parku
 • Panorama Route - nádherné výhledy, krásná příroda
 • Ubytování v lodži s možností procházky nebo ukázky kávové či citrusové plantáže
 • Služby českého průvodce (našeho zaměstnance) , který je s vámi po celou dobu cesty - představí vám Jižní Afriku na mnoha příbězích i zkušenostech z jihoafrického života (zajdeme spolu na nákup, do restaurace...)

Cena zájezdu zahrnuje: letenku Praha - Johannesburg - Praha, 5x ubytování, stravování (5x snídaně, 2x oběd, 4x večeře), vstupy do Krugerova NP, safari v soukromé rezervaci (pěší, v otevřeném autě 4x4), vstup do NP Blyder River Canyon, českého průvodce

Program

1. den Odlet

Po setkání na letišti v Praze odletíte pravidelnou linkou s jedním přestupem do Johannesburgu (v případě zájmu je možné zajistit letenku z Vídně).

2. den Johannesburg

Po přistání v Johannesburgu na nás bude čekat řidič a odveze nás do lodže, kde se ubytujeme. Volné odpoledne využijeme k relaxaci, prohlídce města (není v ceně zájezdu) nebo nákupům před expedicí.


3. den Johannesburg - Bush Lodge

V časných ranních hodinách vyrážíme po snídani z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budeme mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíme historický Dullstroom, kde si dáme oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

 • Strava: snídaně - večeře

4. den Bush Lodge - soukromá rezervace, safari 4x4

Den začneme tradičně časně kávou a suchary. Poté vyrazíme na asi tříhodinové pěší safari (žádné závody a velký pochod, jen pohodlná procházka). Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit nás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře
Braai
Braai - znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky... griluje se vše a všude.

5. den Panorama Route - Hazyview

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budeme vstávat za svítání. Po vydatné snídani se vydáme poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budeme pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde nás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou se ještě zastavíme u výhledu God's Window. Mezitím nám vyhládne, a tak sjedeme dolů z horní hrany kaňonu do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vyznačuje se tím, že je zde asi nejlepší palačinkárna na severu Jižní Afriky. Toto tvrzení budeme mít možnost si sami ověřit a dáme si oběd (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedeme přes Kowyn Pass do nížiny, kde vás obklopí hustá vegetace. Odpoledne dorazíte do Hazyview, kde na vás bude čekat večeře a pohodlí Drifters Hazyview Lodge. Po celém dni budeme mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.

 • Strava: snídaně - večeře

6. den Krugerův národní park

Časně ráno opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat ve svém safari.
Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview, kde nás čeká večeře.

 • Strava: oběd - večeře
Krugerův národní park

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

7. den Návrat do Johannesburgu a odlet

Po snídani a poklidném dopoledni se vydáme na cestu zpět do Johannesburgu, kam dorazíme v pozdním odpoledni. Odbavíme se k našemu letu zpět domů a večer odlétáme plni zážitků.

Pozn.: na tuto expedici navazuje cesta do Botswany a na Viktoriiny vodopády. Program najdete zde.

Tuto expedici si můžete rozšířit o pobyt v Kapském Městě. Program najdete zde.

 • Strava: snídaně

8. den Návrat do Prahy

Termíny a ceny


7. - 13. 11. 2020
27. 2. - 5. 3. 2021
7. 5. - 14.5. 2021
2. 7. - 9. 7. 2021
8. 10. - 15. 10. 2021

(Je-li vás skupinka 6 - 16 osob, cestu pro vás připravíme v libovolném termínu).47.900 Kč

47.900 Kč

47.900 Kč

47.900 Kč

47.900 Kč


Poptávka / rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.