Jihoafrická republika jako na dlani
Safari, St. Lucia, Dračí hory, Wild Coast, Garden route, Kapské Město

Jihoafrická republika jako na dlani

Za tří týdny naší  cesty navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: NP Kruger, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Garden Route i Kapské Město. Ubytování je zajištěné ve 3* lodžích s plnou penzí. Velká cesta Jižní Afrikou není kempovací, ale pohodlná cesta s kouzelným ubytováním. Poznáte to nejlepší z JAR.

Cestu pořádáme s českým i anglickým průvodcem.

Co s námi na cestě zažijete?

 • Safari v soukromé rezervaci - pěší i v autě 4x4
 • Celodenní safari v Krugerově národním parku
 • Panorama Route - nádherné výhledy a krásná příroda
 • Ubytování v lodži s možností procházky nebo ukázky kávové či citrusové plantáže
 • Svazijsko s druhým největším skalním monolitem na světě
 • Poznáte krvavou jihoafrickou historii - tudy kráčeli osadníci "voortrekkers" a bojovali Búrové s Brity
 • Treky v Dračích horách - ubytujeme se v lodži 2.000 m nad moře a vyšplháme ještě výš
 • Koupání v Indickém oceánu a odpočinek na nekonečné písečné pláži
 • Wild Coast - takovou odlehlou samotu jste ještě neviděli - nekonečný prostor u divokého pobřeží plného skal
 • NP Tsitsikamma - kouzelná příroda, projdeme se podél pobřeží v džungli
 • Garden Route - vstup do bohatého západního Kapska
 • Kapské Město a Stolová hora - vystoupáme pěšky?
 • Mys Dobré naděje - symbol námořních cest do Indie
 • Ochutnávka vína na tradiční kapské vinici

Program

1. den Odlet z Prahy

Po setkání na letišti v Praze odletíte pravidelnou linkou s jedním přestupem do Johannesburgu (v případě zájmu je možné zajistit letenku z Vídně) - platí pro cestu s českým průvodcem

2. den Přílet do Johannesburgu

Po přistání v Johannesburgu bude následovat transfer do lodže a ubytování. Volné odpoledne

využijeme k relaxaci, či prohlídce města (není v ceně zájezdu) - platí pro cestu s českým průvodcem.

3. den Johannesburg - Bush Lodge

Zájezd s anglickým průvodcem začíná dnes ráno.

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budeme mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíme historický Dullstroom, kde si dáme oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

 • Strava: snídaně - večeře

4. den Bush Lodge

Braai

Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme na asi tříhodinové pěší safari. Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit nás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře
Braai

Braai - znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky... griluje se vše a všude.

5. den Panorama Route - Hazyview

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budete vstávat za svítání a na úvod dne vás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáte poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budete pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde vás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou se ještě zastavíte u výhledu God's Window a pak budete pokračovat do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vyznačuje se tím, že je zde asi nejlepší palačinkárna na severu Jižní Afriky. Toto tvrzení si budete mít možnost sami ověřit, budete zde mít čas na oběd (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedete přes Kowyn Pass do nížiny, kde vás obklopí hustá vegetace. Odpoledne dorazíte do Hazyview, kde na vás bude čekat večeře a pohodlí Drifters Hazyview Lodge. Po celém dni budete mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.

 • Strava: snídaně - večeře

6. den Krugerův národní park

Časně ráno opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat ve svém safari.
Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview, kde nás čeká večeře.

 • Strava: oběd - večeře
Krugerův národní park

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

7. den Svazijsko 

Dnes se po snídani vydáme na jih do maličkého afrického království jménem Svazijsko. Cestu nám zpříjemní krásná krajina, exotické vesničky a třtinová pole, která budeme míjet. Odpoledne nás pak čeká krátká pěší vycházka poblíž druhého největšího žulového monolitu na světě a následně ubytování v lodži ve Svazijsku.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

8. den Zululand

Přejedeme opět do Jihoafrické republiky, do oblasti kdysi ovládané slavným Shaka Zulu.

KwaZulu-Natal je oblastí jedinečných rezervací plných zvěře a nádherné kopcovité krajiny. Následující noc nás čeká v kempu s úchvatným výhledem do okolní krajiny. Oblast je domovem velkého množství zvěře včetně ohrožených nosorožců dvourohých i tuponosých. Vydáme se na pěší safari pod vedením zkušeného průvodce, fakultativně lze zařídit výlet na lodi po jezeře nebo safari v otevřeném voze (loď i safari vůz jsou za příplatek za příplatek).

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

9. - 10. den Drakensberg

Dnes se vydáme do vnitrozemí a budeme projíždět malebnou kopcovitou krajinou, která se v naší době zdá být zcela idylická. Nebylo tomu tak však vždy - tato oblast byla svědky mnoha bitev: bojovali zde Zuluové, Búrové i Britové. Cestou se zastavíme i v Muzeu Britsko - búrských válek.
Odpoledne dorazíme do majestátních Dračích hor. Posledních pár kilometrů cesty do horské lodže nás poveze terénní vůz, nebo můžeme jít pěšky. Nahoře nás čeká ubytování uprostřed opuštěné nádherné přírody s výhledy na okolní hory. Posaďte se na terasu svého srubu, dopřejte si skleničku výborného jihoafrického vína a užijte si výhledu na dominantu Dračích hor - Amphiteatre. V průběhu dalšího dne se vydáme na pěší túru na horský hřeben nad lodgí. Cestou se zastavíme u tisíce let starých skalních kreseb Sanů. Budeme se pohybovat po stezkách Dračích hor, kde nepotkáme za celý den ani živáčka, společnost nám budou dělat jenom paviáni a supi a můžeme tedy nerušeně obdivovat krásu hor a přírody. Zájemci můžou vyrazit do okolí i v koňském sedle (není součástí programu).

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

11. - 12. den Dolphin Coast

Po snídani sejdeme procházkou nebo se necháme svézt terénním vozidlem dolů z hor, kde na nás bude čekat náš expediční náklaďák. Vydáme se směrem k oceánu přes oblast Natal Midlands. Cestou se zastavíme na oběd (na vlastní náklady) v jednom z malých městeček, kterými budeme projíždět. Navštívíme muzeum Nelsona Mandely. Odpoledne dorazíme do lodge na břehu Indického oceánu. Z balkonu svého pokoje nebo z terasy se budeme moct zadívat do mořských vln a relaxovat. K večeři nás čeká tradiční rybí braai, připravený na terase lodge.
Další den budeme mít volný, můžete jej strávit procházkami po pláži, koupáním a sluněním na březích teplého Indického oceánu. Můžete navštívit pobřežní městečko, kde je řada restaurací a kaváren. Oběd a večeře na vlastní náklady.

 • Strava: snídaně - večeře // snídaně

13. - 14. den Wild Coast

Časně ráno se vydáme na cestu. Mineme Durban a pojedeme podél jižního pobřeží do oblasti Wild Coast (Divoké pobřeží). Jak již název napovídá - jedná se o opravdu panenské území, které bylo vždycky stranou výstavby, a díky tomu zde najdete africkou přírodu v její neposkvrněné podobě. Jsou zde nekonečné pláže, přírodní estuáry, zelené pahorky poseté tradičními vesnicemi kmene Xhosa. Čekají nás dvě noci v této odlehlé části jihoafrického pobřeží a celý den budeme mít na bližší prozkoumání okolní přírody.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

15. den Frontier Country

Po snídani opustíme zelené pobřežní lesy a vydáme se na cestu na západ. Pojedeme územím, kterému se říká Frontier Country. Tato oblast byla osídlena evropskými osadníky již kolem roku 1820 a byla dějištěm mnoha bitev. Dnešní noc strávíme v penzionu u městečka Grahamstown.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

16. - 17. den Garden Route

Dnes se vydáme na cestu časně ráno. Pojedeme po vyhlášené Garden Route. Naše první zastávka bude v národním parku Tsitsikamma, kde nás čekají procházky podél pobřeží k ústí řeky Storms. Dále budeme pokračovat směrem ke Knysně a odvážlivci si budou mít možnost vyzkoušet nejvyšší bungee skok na světě (216m) - na vlastní náklady. Večer dorazíme do Knysny, kde se na další dvě noci ubytujeme ve výborně položené lodgi s výhledem na lagunu. Další den budeme mít volný a můžete jej využít k některé z mnoha aktivit, které Knysna nabízí: projížďka na mořském kajaku, vyjížďka na horském kole, návštěva místního townshipu, plavba na katamaránu ... (tyto aktivity jsou na vlastní náklady). A nebo jen můžete relaxovat v některé z mnoha restaurací a kaváren na Waterfrontu.
V průběhu pobytu v Knysně jsou jeden oběd a jedna večeře na vlastní náklady.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře // snídaně

18. - 20. den Kapské Město

Ráno poklidná snídaně a poté vyrazíme po "pobřeží velryb" do Kapského Města, kam dojedeme v pozdním odpoledni. Ubytování v lodži, která se nachází u moře v části města zvané Sea Point. Kapské Město (Mother City, jak se mu také říká) patří bezpochyby mezi nejkrásnější města na světě. Během dvou dní zde budeme mít čas podívat se na Cape Point, Hout Bay, Waterfront a další zajímavosti. Nesmí samozřejmě chybět ani ochutnávka skvělého jihoafrického vína na jedné z místních vinic. Také nás čeká výstup na Stolovou horu.

Zájezd s anglickým průvodcem končí 20. den po snídani.

 • Strava: snídaně

21. den Odlet z Kapského Města

Ráno snídaně, dopoledne volno a odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

 • Strava: snídaně

22. den Přílet do Prahy

Termíny a ceny

Jihoafrická republika s českým průvodcem


12. 4. - 3. 5. 2020 - GARANCE REALIZACE

14. 10. - 4. 11. 2020                                                      

91.900 Kč
91.900 Kč

Jihoafrická republika s anglickým průvodcem 2020

Vyrážíme jednou týdně (leden až červen) a o července vyrážíme dvakrát týdně.

Proti zájezdu s českým průvodcem uvedená cena nezahrnuje mezinárodní letenku (na požádání zajistíme - ceny dle aktuální dostupnosti), služby českého průvodce a ubytování před a po expedici.


57.900 Kč
Poptávka / rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.