Jihoafrická republika jako na dlani

Safari, St. Lucia, Dračí hory, Wild Coast, Garden Route, Kapské Město

Jihoafrická republika jako na dlani

Za tří týdny naší  cesty navštívíte nejkrásnější kouty Jihoafrické republiky: Národní parky Kruger, Addo Elephant, Hluhluwe Imfolozi, soukromé rezervace, Dračí hory, dovolenkové i divoké pláže Indického oceánu, Střelkový mys, Garden Route i Kapské Město. Ubytování je zajištěné ve 3* lodžích s plnou penzí. Velká cesta Jižní Afrikou není kempovací, ale pohodlná cesta s kouzelným ubytováním. Poznáte to nejlepší z JAR.

Cestu pořádáme s českým i anglickým průvodcem.

Co s námi na cestě zažijete?

 • Safari v soukromé rezervaci - pěší i v autě 4x4
 • Celodenní safari v Krugerově národním parku
 • Panorama Route - nádherné výhledy a krásná příroda
 • Ubytování v lodži s možností procházky nebo ukázky kávové či citrusové plantáže
 • eSwatini (Svazijsko) s druhým největším skalním monolitem na světě
 • St. Lucia - vydáme se na člunu pozorovat hrochy a krokodýly
 • Poznáte krvavou jihoafrickou historii - tudy kráčeli osadníci "voortrekkers" a bojovali Búrové s Brity
 • Treky v Dračích horách - ubytujeme se v lodži 2.000 m nad mořem a vyšplháme ještě výš
 • Koupání v Indickém oceánu a odpočinek na nekonečné písečné pláži
 • Wild Coast - takovou odlehlou samotu jste ještě neviděli - nekonečný prostor u divokého pobřeží plného skal
 • NP Addo Elephant - je domovem více než 600 slonů afrických
 • NP Tsitsikamma - kouzelná příroda, projdeme se podél pobřeží v džungli
 • Střelkový mys - nejjižnější cíp afrického kontinentu
 • Garden Route - vstup do bohatého západního Kapska
 • Kapské Město a Stolová hora - vystoupáme pěšky?
 • Mys Dobré naděje - symbol námořních cest do Indie

Cena zájezdu zahrnuje: letenku Praha - Johannesburg // Kapské Město - Praha, 19x ubytování, stravování (19x snídaně, 13x oběd, 13x večeře), vstupy do všech uvedených NP a rezervací, safari v soukromé rezervaci. v NP Kruger, v rezervaci Hluhluwe Imfolozi a v NP Addo Elephant, vyjížďku člunem po jezeře St. Lucia a další aktivity dle programu, českého průvodce

Program

1. den Odlet z Prahy

Po setkání na letišti v Praze odletíte pravidelnou linkou s jedním přestupem do Johannesburgu (v případě zájmu je možné zajistit letenku z Vídně) - platí pro cestu s českým průvodcem

2. den Přílet do Johannesburgu

Po přistání v Johannesburgu bude následovat transfer do lodže a ubytování. Volné odpoledne

využijeme k relaxaci, či prohlídce města (není v ceně zájezdu) - platí pro cestu s českým průvodcem.

3. den Johannesburg - Bush Lodge

Zájezd s anglickým průvodcem začíná dnes ráno.

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budeme mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíme historický Dullstroom, kde si dáme oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

 • Strava: snídaně - večeře

4. den Bush Lodge

Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme na asi tříhodinové pěší safari. Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit nás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře
Braai

Braai - znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky... griluje se vše a všude.

5. den Panorama Route - Hazyview

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budeme vstávat za svítání a na úvod dne nás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáme poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budeme pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde nás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou se ještě zastavíme u výhledu God's Window a pak budeme pokračovat do městečka Graskop. Tady si dáme oběd v jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).

Z Graskopu sjedeme přes Kowyn Pass do nížiny, kde nás obklopí hustá vegetace. Odpoledne dorazíme do Hazyview, kde se ubytujeme v pohodlí Drifters Hazyview Lodge. Po celém dni budeme mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie a dáme si v lodži společně večeři.

 • Strava: snídaně - večeře

6. den Krugerův národní park

Dnes nás čeká časné vstávání, probudíme se s ranními ptáčky. Opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den na safari. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat ve svém safari.
Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview, kde nás čeká večeře.

 • Strava: brunch - večeře
Krugerův národní park

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

7. den eSwatini (Svazijsko)

Dnes se po snídani vydáme na jih do maličkého afrického království jménem eSwatini (dříve známé jako Svazijsko). Cestu nám zpříjemní krásná krajina, exotické vesničky a třtinová pole, která budeme míjet. V podvečer se ubytujeme v pohodlné lodži, kde si dáme společně večeři.

Strava: snídaně - oběd - večeře

8. den St. Lucia

Přejedeme opět do Jihoafrické republiky, do oblasti kdysi ovládané slavným Shaka Zulu.

KwaZulu-Natal je oblastí jedinečných rezervací plných zvěře a nádherné kopcovité krajiny.

Naším dnešním cílem bude pobřežní městečko St. Lucia. Tato oblast je domovem stovek hrochů, krokodýlů a mnoha druhů ptactva, kteří obývají okolní mokřady. Odpoledne se vydáme na plavbu člunem po jezeře, které je propojeno úzkým kanálem s Indickým oceánem. Kolik hrochů a krokodýlů se nám podaří napočítat?

Ubytováni budeme v lodži v St. Lucia.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

9. - 10. den Drakensberg

Vstaneme před svítáním a odměnou nám bude safari v jednom z nejstarších národních parků v Africe - Hluhluwe Imfolzi. Tento park je známý krásnou krajinou a také velkou šancí na spatření ohrožených nosorožců.

Z Hluhluwe budeme pokračovat dále do vnitrozemí a budeme projíždět malebnou kopcovitou krajinou, která se v naší době zdá být zcela idylická. Nebylo tomu tak však vždy - tato oblast byla svědky mnoha bitev: bojovali zde Zuluové, Búrové i Britové.

Odpoledne dorazíme do majestátních Dračích hor. Posledních pár kilometrů cesty do horské lodže nás poveze terénní vůz, nebo můžeme jít pěšky. Nahoře nás čeká ubytování uprostřed opuštěné nádherné přírody s výhledy na okolní hory. Posaďte se na terasu svého srubu, dopřejte si skleničku výborného jihoafrického vína a užijte si výhledu na dominantu Dračích hor - Amphiteatre. V průběhu dalšího dne se vydáme na pěší túru na horský hřeben nad lodgí. Cestou se zastavíme u tisíce let starých skalních kreseb Sanů. Budeme se pohybovat po stezkách Dračích hor, kde nepotkáme za celý den ani živáčka, společnost nám budou dělat jenom paviáni a supi a můžeme tedy nerušeně obdivovat krásu hor a přírody. Zájemci můžou vyrazit do okolí i v koňském sedle nebo vyzkoušet štěstí při rybolovu (není součástí programu).

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

11. den Dolphin Coast

Po snídani sejdeme procházkou nebo se necháme svézt terénním vozidlem dolů z hor, kde na nás bude čekat náš expediční náklaďák. Vydáme se směrem k oceánu do městečka Umdloti na dovolenkovém pobřeží Dolphin Coast. Naše lodge je přímo na pobřeží, odpoledne tedy bude čas na procházku po pláži a koupání v oceánu. Večer si zajdeme na večeři do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).

 • Strava: snídaně - oběd

12. - 13. den Wild Coast

Časně ráno se vydáme na cestu. Mineme Durban a pojedeme podél jižního pobřeží do oblasti Wild Coast (Divoké pobřeží). Jak již název napovídá - jedná se o opravdu panenské území, které bylo vždycky stranou výstavby, a díky tomu zde najdete africkou přírodu v její neposkvrněné podobě. Jsou zde nekonečné pláže, přírodní estuáry, zelené pahorky poseté tradičními vesnicemi kmene Xhosa. Čekají nás dvě noci v této odlehlé části jihoafrického pobřeží a celý den budeme mít na bližší prozkoumání okolní přírody.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

14. den Frontier Country

Po snídani opustíme zelené pobřežní lesy a vydáme se na cestu na západ. Pojedeme územím, kterému se říká Frontier Country. Tato oblast byla osídlena evropskými osadníky již kolem roku 1820 a byla dějištěm mnoha bitev. Dnešní noc strávíme v penzionu u městečka Grahamstown.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

15. den NP Addo Elephant

Po snídani se přesuneme dio nedalekého národního parku Addo Elephant, kde nás čeká safari. Jedná se o třetí největší rezervaci v Jihoafrické republice a je vyhlášená především svojí populací slonů. Těchto tichých obrů zde žije přes 600. Oběd si uděláme formou pikniku a v pozdním odpoledni se přesuneme do nedalekého ubytování.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

16. den Garden Route

Budeme pokračovat po vyhlášené Garden Route. Naše první zastávka bude v národním parku Tsitsikamma, kde nás čekají procházky podél pobřeží k ústí řeky Storms. Dále mineme Plettenberg Bay a budeme pokračovat směrem ke Knysně. Odpoledne budeme mít možnost prozkoumat toto pobřežní letovisko, které se rozkládá na břehu laguny. Knysna je vyhlášená svými rybími pochoutkami a mořskými plody, večer je budete mít možnost ochutnat v některé z místních restaurací (večeře na vlastní náklady).

 • Strava: snídaně - oběd

17. den Střelkový mys - nejjižnější cíp Afriky

Po snídani opustíme Knysnu a vydáme se přes malá městečka na úplný jih afrického kontinentu. Projdeme se k pláži a pořídíme si nezbytnou fotografii od nejjižnějšího bodu afrického kontinentu - Střelkového mysu. Je to místo, kde se chladný Atlantik setkává s teplým Indickým oceánem. Odpoledne se přesuneme do nedalekého ubytování.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

18. - 20. den Kapské Město

Ráno poklidná snídaně a poté vyrazíme po "pobřeží velryb" do Kapského Města, kam dojedeme v pozdním odpoledni. Ubytování v lodži, která se nachází u moře v části města zvané Sea Point. Kapské Město (Mother City, jak se mu také říká) patří bezpochyby mezi nejkrásnější města na světě. Během dvou dní zde budeme mít čas podívat se na Cape Point, Hout Bay, Waterfront a další zajímavosti. Nesmí samozřejmě chybět ani ochutnávka skvělého jihoafrického vína na jedné z místních vinic. Také nás čeká výstup na Stolovou horu.

Zájezd s anglickým průvodcem končí 19. den odpoledne

 • Strava: snídaně

21. den Odlet z Kapského Města

Ráno snídaně, dopoledne volno a odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

 • Strava: snídaně

22. den Přílet do Prahy

Termíny a ceny

Jihoafrická republika s českým průvodcem


14. 10. - 4. 11. 2020
14. 3. - 4. 4. 2021
10. 10. - 31. 10. 2021
3. 11. - 24. 11. 2021                                                   

91.900 Kč

95.900 Kč

95.900 Kč

95.900 Kč


Jihoafrická republika s anglickým průvodcem 2020

Vyrážíme jednou týdně (leden až červen) a o července vyrážíme dvakrát týdně.

Proti zájezdu s českým průvodcem uvedená cena nezahrnuje mezinárodní letenku (na požádání zajistíme - ceny dle aktuální dostupnosti), letištní transfery, služby českého průvodce a ubytování před a po expedici.


57.900 Kč
Poptávka / rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.