Jižní Afrika - safari, hory, moře s českým průvodcem

Skryté kouty Jižní Afriky

Vydejte se s námi po stopách krále Shaky Zulu na známá i skrytá místa Jihoafrické republiky. Zažijeme safari v soukromých rezervacích (pěšky i v autě 4x4), strávíme celý den na safari uvnitř Krugerova národního parku, poznáme majestátní Blyde River Canyon, projedeme Svazijskem až do srdce Dračích hor ve 2.000 m n.m., abychom se na konci vykoupali v Indickém oceánu. Ubytování je zajištěné v kouzelných lodžích. Do Jižní Ariky se budete chtít vrátit. 

Program

1. den Odlet z Prahy

Po setkání na letišti v Praze odletíme pravidelnou linkou s jedním přestupem do Johannesburgu (v případě zájmu je možné zajistit letenku z Vídně).

2. den Přílet do Johannesburgu

Po přistání v Johannesburgu bude nás řidič odveze do lodže k ubytování. Volné odpoledne  

využijeme k relaxaci, nákupům či prohlídce města (výlet do města není v ceně zájezdu). V zahradě jsou lehátka pro pohodlný odpočinek, bazén nebo krytá terasa pro posezení a skleničku vína...  

3. den Johannesburg - Bush Lodge

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budeme mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíme historický Dullstroom, kde si dáme oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území. Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše. Budeme spát v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím s postelemi, pevnou podlahou, terasou s posezením a výhledem do buše. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

  • Strava: snídaně - večeře

4. den Bush Lodge - safari pěšky i v autě

Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme na asi tříhodinové pěší safari. Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit na všechny zajímavé rostliny a drobné živočichy. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na odpočinek u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai.

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

Braai - znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky... griluje se vše a všude.

5. den Panorama Route

Dnes budeme vstávat za svítání a na probuzení nás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáme poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budeme pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde se projdeme k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou do vesničky Graskop se ještě zastavíme u výhledu God's Window. Graskop leží na hraně vysočiny a vyznačuje se tím, že je zde asi nejslavnější palačinkárna na severu Jižní Afriky. Toto tvrzení si budete mít možnost sami ověřit - budeme zde mít čas na oběd (na vlastní náklady). Z Graskopu sjedeme přes Kowyn Pass do nížiny, kde nás obklopí hustá subtropická vegetace. V podvečer dorazíme do Hazyview, kde na nás bude čekat večeře a pohodlí Drifters Hazyview Lodge. Po celém dni budeme mít čas vstřebávat zážitky s drinkem na terase nad řekou Sabie.

  • Strava: snídaně - večeře

6. den Krugerův národní park

Časně ráno opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat ve svém safari. Navečer se zase vrátíme do lodge v Hazyview, kde se bude podávat večeře

  • Strava: oběd - večeře

Krugerův národní park

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

7. den Svazijsko

Dnes se po snídani vydáme na jih do maličkého afrického království jménem Svazijsko. Cestu nám zpříjemní krásná krajina, exotické vesničky a třtinová pole, která budeme míjet. Odpoledne nás pak čeká krátká pěší vycházka poblíž druhého největšího žulového monolitu na světě a následně ubytování v lodži ve Svazijsku. 

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

8. den Zululand

Přejedeme opět do Jihoafrické republiky, do oblasti kdysi ovládané slavným Shaka Zulu.

KwaZulu-Natal je oblastí jedinečných rezervací plných zvěře a nádherné kopcovité krajiny. Následující noc nás čeká v kempu s úchvatným výhledem do okolní krajiny. Oblast je domovem velkého množství zvěře včetně ohrožených nosorožců dvourohých i tuponosých. Vydáme se na pěší safari pod vedením zkušeného průvodce, fakultativně lze zařídit výlet na lodi po jezeře nebo safari v otevřeném voze (loď i safari vůz jsou za příplatek za příplatek).

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

9. - 10. den Drakensberg

Dnes se vydáme do vnitrozemí a budeme projíždět malebnou kopcovitou krajinou, která se v naší době zdá být zcela idylická. Nebylo tomu tak však vždy - tato oblast byla svědky mnoha bitev: bojovali zde Zuluové, Búrové i Britové. Cestou se zastavíme i v Muzeu Britsko - búrských válek. Odpoledne dorazíme do majestátních Dračích hor. Posledních pár kilometrů cesty do horské lodže nás poveze terénní vůz, nebo můžeme jít pěšky. Nahoře pod štíty skal se ubytujeme uprostřed opuštěné nádherné přírody s výhledy na okolní hory. Posaďte se na terasu svého srubu, dopřejte si skleničku výborného jihoafrického vína a užijte si výhledu na dominantu Dračích hor - Amphiteatre. V průběhu dalšího dne se vydáme na pěší túru na horský hřeben nad lodží. Cestou se zastavíme u tisíce let starých skalních kreseb Sanů. Budeme se pohybovat po stezkách Dračích hor, kde nepotkáme za celý den ani živáčka, společnost nám budou dělat jenom paviáni a supi a můžeme tedy nerušeně obdivovat krásu hor a přírody. Zájemci můžou vyrazit do okolí i v koňském sedle (není součástí programu).

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

11. den Dolphin Coast - pláže Indického oceánu

Po snídani sejdeme procházkou nebo se necháme svézt terénním vozidlem dolů z hor, kde na nás bude čekat náš expediční náklaďák. Vydáme se směrem k oceánu přes oblast Natal Midlands. Cestou se zastavíme na oběd (na vlastní náklady) v jednom z malých městeček, kterými budeme projíždět. Navštívíme muzeum Nelsona Mandely. Odpoledne dorazíme do lodge na břehu Indického oceánu. Z balkonu svého pokoje nebo z terasy se budeme moct zadívat do mořských vln a relaxovat. K večeři nás čeká tradiční rybí braai, připravený na terase lodge.
Další den budeme mít volný,odpoledne transfer na nedaleké letiště v Durbanu a odlet do Evropy.

Strava: snídaně - večeře // snídaně13. den Přílet do Prahy


Termíny a ceny


Jihoafrická republika - safari, hory, moře s českým průvodcem


12. 4. 2019 - 24. 4. 2020 - GARANCE REALIZACE


74.900 Kč

Poptávka / rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.