Botswana a Zimbabwe českým průvodcem

Ta pravá Afrika

Co s námi zažijete?

  • Mystická poušť Kalahari
  • Delta Okavagno - ráj zvířat
  • Národní park Chobe se svými hrochy a slony.
  • Viktoriiny vodopády - přírodní div.
  • Národní park Hwange - velká koncentrace slonů.

Program

Den 1. - Odlet z Prahy

V podvečer odletíte z Prahy do Frankfurtu a večer budete pokračovat do Johannesburgu.

Den 2. - Přílet do Johannesburgu a přelet do Maunu

Po příletu do Johannesburgu přestoupíte (v rámci tranzitu) na let do Maunu a odletíte do Botswany. Po příletu do Botswany vás čeká celní a pasové odbavení a setkání s průvodcem Rosťou.

Přejedete do Crocodile Camp, kde budete bydlet následující tři noci

Ubytování: Crocodile Camp Maun

Den 3. a 4. - Kalahari a delta Okavango


Tyhle dva dny budeme plně věnovat dvěma perlám Botswany. Poušti Kalahari a deltě Okavango.

Máme prostor pro flexibilní reagování a počasí apod. Protože vyjíždíme hvězdicovitě z naší základny v Crocodile Camp. Můžeme tedy vyrážet na půldenní cesty, nebo na celodenní cesty.

Poušť Kalahari Desert

Směrem do střední části Botswany se nachází obrovská poušť Kalahari Desert, největší a nepřerušený pás písku na světě. Shora plochý, zjevně nevýrazný povrch, vypadá místy bez života, ale ve skutečnosti je domovem mnoha rostlin, zvěře a lidí, kteří se úspěšně přizpůsobili životu v tomto drsném prostředí. Poušť Kalahari Desert je nesprávně pojmenována, ve skutečnosti se totiž nejedná o poušť, ale jedná se o suchou savanu s rozmanitými ekosystémy na jejich okrajích. Její obrovské jemně zvlněné písečné duny pokryté vegetací a protínány starými říčními údolími během jarních dešťů, vytvářejí zázrak nekonečných pastvin čerstvých, výživných trav, které přitahují velké koncentrace antilop, následované predátory. Poušť Kalahari Desert se svým výrazným kontrastem oproti zeleným regionům řek Okavango a Chobe River významně přispívá k již tak ohromující kráse Botswany.

Delta Okavango Delta.

Jinde na světě jednoduše neexistuje nic jako Okavango Delta, která je napájená dešťovou vodou z míst vzdálených přes tisíc kilometrů, než se rozšíří do jednoho z největších vnitrozemských systémů delty na světě, do oblasti 15 000 čtverečních kilometrů plné lagun, bažin a ostrovů. Život zde je tak bohatý, že kromě své výjimečné krásy, je také považován za jednu z nejdůležitějších afrických Přírodních Rezervací MoremiGame Reserve. V jeho klidném, vodnatém srdci, si lze představit svět bez lidských dopadů a skutečně ocenit vyvážený ekosystém.

Den 5. a 6. - Makgadikgadi

Po snídani opouštíme Deltu Okavango Delta a cestujeme na východ do fascinujících krajin solných pánví Makgadikgadi Pans, jedněch z největších vnitrozemských pánví na světe. Užijeme si tento geologicky fenomén, jejich krásu, jejich odlehlost a nedostupnost. Našim místem pro odpočinek bude Gweta Lodge.

Ubytování : Gweta Lodge

Den 7. a 8. - Národní park Chobe

Po příjezdu do města City Of Kasane v Botswaně si odpočineme příští dvě noci v Old House Kasane, který nám nabízí krásné výhledy na řeku Chobe River.Při východu slunce se vydáme na ranní pozorování divoké zvěře v Národním Parku Chobe National Park, který je domovem největší koncentrace slonů v Africe a během období such, obrovská stáda slonů přicházejí k řece Chobe River uhasit jejich žízeň.

Národní Park Chobe National Park také přitahuje lvy, levharty, hyeny a divoké psy. Odpoledne vyjedeme na plavbu lodí, kde budeme mít jedinečnou možnost pozorovat divokou zvěř podél břehů řeky Chobe River a také si užit západ slunce v těchto velkolepých krajinách Národního Parku Chobe National Park. Národní park Chobe National Park. Na severovýchodě delty Okavango Delta leží řeka Linyanti River, která je součástí Národního Parku Chobe National Park. Jedinečnost oblasti podtrhuje kanál Savute Channel, přeliv Selinda Spillway, spojující systémy řek Okavango a Linyanti Rivers, produktivní mokřad Linyanti Swamp a rozsáhlé lesy Mopane Woodlands. Tato místa spolu s mnoha rozmanitými močály, vodními toky, říčními i suchými lesy a loukami jsou proslulá jednou z největších koncentrací slonů v Africe, významnou koncentrací predátorů, a také výskytem vzácných antilop. Stručně řečeno, je to jedna z nejdůležitějších a nejrozsáhlejších oblastí divočiny v Botswaně, která tvoří úžasný kontrast oproti deltě Okavango Delta.

Ubytování: Old House Kasane

Den 9. a 10. a 11. - Viktoriiny vodopády a národní park Hwange

Po příjezdu do města City Of Victoria Falls v Zimbabwe, příští tři dny strávíme v těchto oblastech deštného pralesa s mnoha krásnými vyhlídkami, budeme svědky tohoto přírodního úžasu, této dramaticky krásné podívané Viktoriiných vodopádů Victoria Falls a zjistíme, proč jsou jedním ze sedmi přírodních divů světa.

Vyjedeme také na plavbu lodí, kde budeme mít jedinečnou možnost pozorovat divokou zvěř podél břehů řeky Zambezi River a také si užit západ slunce v těchto velkolepých krajinách Národního Parku Victoria Falls National Park. Řeka Zambezi River. Viktoriiny Vodopády Victoria Falls a mocná řeka Zambezi River, se nacházejí ve velkolepých scenériích od samotných vodopádů až po široký a malebný tok řeky Zambezi River.
Atmosféra divoké Afriky, ostrá krajina a rozeklané soutěsky jsou k vidění všude v těchto dechberoucích oblastech a platí to i o národním parku Hwange National Park. Národní park Hwange National Park se rozkládá na rozsáhlých oblastech, porostlých listnatými lesy, které jsou v letních měsících i přes nízké srážky bohaté na zeleň. Spolu se solnými pánvemi, křovinami a pastvinami lze tuto oblast nazvat jako "Mozaikou savan". Park má jednu z nejhustších koncentrací divoké zvěře v Africe, zejména stáda slonů a buvolů.

Ubytování: Phezulu Lodge

9. - 12. den Safari - rezervace Moremi / Savuti / Chobe

Ráno zanecháme svůj expediční náklaďák v bezpečí kempu v Maunu a přesedneme do otevřeného terénního vozidla. Naše první zastávka bude v Maunu, kde doplníme zásoby jídla a pití na následujících pět dní a odsud budeme pokračovat na sever do národních parků.
Před sebou máme pět dní klasického safari. Budeme cestovat terénním vozidlem, ze kterého budeme mít díky jeho výšce při safari jedinečný výhled.
Během těchto dní projedeme rezervace Moremi, Chobe a Savuti, každý večer budeme nocovat v tábořišti uprostřed divočiny. Po večeři si sedneme se skleničkou kolem ohně a za zvuků usínající buše probereme zážitky z celého dne.
Jak budeme projíždět národními parky, vegetace se bude neustále měnit, od otevřených plání na obzoru lemovaných palmami, přes mokřady, až po husté porosty mopane a akácií. Každou noc budeme kempovat v panenské a odlehlé přírodě, bez jakýchkoliv rušivých vlivů civilizace. V každém tábořišti po nás zbudou jen naše stopy.

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

Den 12. - Odlet do Evropy

Po snídani chvilka volna. Odjezd na letiště a odlet do Johannesburgu a odlet do Evropy

Den 13. - Přílet do Prahy

Termíny a ceny17.4. - 29.4.2022                     


104 500,-Kč

Poptávka / Rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám obratem ozveme zpět.