Velké africké dobrodružství

24 dní - Jižní Afrika, Namibie, Botswana, Zimbabwe, Viktoriiny vodopády

Velké africké dobrodružství


Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.

NOVINKA

Tuto expedici můžete nově zažít také v pohodlí ubytování v lodžích po celou dobu cesty. Nestavíte tak žádné stany ani si nevezete spacák. Prostě cestujete "na pohodu" a bydlíte v hotelech a lodžích, spíte v postelích. Budete spát 22x v hotelu/lodži a 1x ve stanu (avšak stan s lehátkem je pro vás připraven včetně lůžkovin).

Co s námi zažijete?

 • Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
 • Kapské Město - Stolová hora, mys Dobré naděje... Kapské Město vás uchvátí
 • Ochutnávka vína na tradiční kapské vinici
 • Západní kapské pobřeží - nekonečná příroda
 • Plavba po Orange River - do nitra divočiny
 • Fish River Canyon - druhý největší kaňon na světě
 • Namibrand Nature Reserve - poušť Namib
 • Duny Sossusvlei
 • Kaňonem Kuiseb přes NP Naukluft - nejstarší poušť na světě
 • Swakopmund - civilizace na pobřeží Atlantiku
 • Pohoří Branberg - prastaré křovácké kresby
 • Poběží koster - není opuštěnější místo na zemi
 • NP Etosha - safari, které jinde nezažijete
 • Caprivi Strip, aneb zelená Namibie
 • Delta řeky Okavango - botswanský klenot
 • Solná pláň Makgadikgadi - ticho, ticho a ticho
 • Viktoriiny vodopády - jejich majestátnost poznáte až přímo u vodopádů
 • NP Hwange - safari v soukromé rezervaci
 • Matopos - kouzelná hornatá krajina a stopování nosorožců

Program

1. - 2. den Kapské Město

Skupina se setká ve 13 hodin v Greenfire lodge v Kapském Městě a po úvodní informační schůzce vyrazíte zkoumat krásy Kapského Města a okolí. Za tento den a půl budete mít čas zdolat pěšky slavnou Stolovou horu. Druhý den navštívíte Cape Point a mys Dobré naděje, vyhlášený Waterfront s jeho obchody a restauracemi, rybářské městečko Hout Bay a nebude chybět ani ochutnávka vyhlášeného jihoafrického vína na jedné z místních farem.

3. den Západní pobřeží JAR

Ráno po snídani opustíte Kapské Město a pohledem přes zátoku se rozloučíte s majestátní Stolovou horou. Budete projíždět regionem Swartland a po západním pobřeží až do oblasti Namaqualandu. Nocleh bude v chatce na pobřeží.

 • Strava: snídaně - večeře

4. - 5. den Orange River Namibie

Dnes překročíte hranici do Namibie a čeká vás krátký přejezd do kempu na břehu řeky Orange.
Tady začne vaše dobrodružná jízda na kanoích. Sbalíte si všechny věci do dvou hlavních člunů a poté vyrazíte po řece Orange do nitra divočiny. Řeka plyne pouští i horami národního parku Richtersveld. Jednu noc budete kempovat v divočině na břehu řeky a další den se zase vrátíte do svého základního kempu a ke svému expedičnímu vozidlu.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

6. den Fish River Canyon - Namib Namibie

Po snídani zamíříte přímo k Fish River Canyon. Tento kaňon je 161 km dlouhý, 27 km široký a 550 m hluboký. Tyto úctyhodné parametry z něj dělají druhý největší kaňon na světě. Zastavíte se na vyhlídkách podél hrany kaňonu a při pohledu do něj se vám bude tajit dech. Kaňon leží ve velmi suché oblasti Namibie, řeka je zde obvykle tekoucí v období března a dubnu a v období sucha zbudou v korytě řeky jen jednotlivá jezírka. Odsud pak budete pokračovat do pouště Namib, kde si postavíte kemp.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

7. den Poušť Namib Namibie

Váš kemp se nachází v soukromé rezervaci, která je součástí rezervace Namibrand Nature Reserve. Najdete zde mnoho rostlin a živočichů, kteří se dokonale přizpůsobili nutnosti přežít v poušti. Kemp je postaven na krásném místě pod velkými balvany a je obklopený kopci a písečnými dunami. Dnes vás čekají procházky a vyjížďky pod vedením průvodce, při kterých budete mít možnost pozorovat pouštní život.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

8. den Sossusvlei Namibie

Po snídani se vydáte přímo k nejvyhlášenějšímu dunovému poli Sossusvlei. Písečné duny kolem této pánve dosahují výšky přes 200 metrů a najdete zde nejstarší i nejvyšší písečnou dunu na světě. Neexistuje snad typičtější obrázek Namibie, než tyto načervenalé duny. Poslední část cesty pojedete pouštním pískem, takže přesednete do otevřených džípů. Poté, co zdoláte duny, se vrátíte ke svému náklaďáku a budete pokračovat do osady Solitaire, kde si postavíte kemp.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

9. den Solitaire - Swakopmund Namibie

Dnes vás čeká krátký přejezd kaňonem Kuiseb a přes park Naukluft. Národní park Namib Naukluft patří k největším parkům v Africe a chrání jednu z nejstarších pouští na zemi. Čekají vás dramatické scenérie a nádherné výhledy. Odpoledne dorazíte do přímořského města Swakopmund, ve kterém se pohodlně ubytujete v Greenfire Swakopmund Lodge, kde strávíte další dvě noci.

Swakopmund je oblíbené dovolenkové město v Namibii. Město se rozkládá od ústí řeky Swakop až do okolních pouští. Ulice lemují palmy, oceán zase promenády. Najdete zde krásné pláže a podnebí je zde mírnější než ve vnitrozemí. To vše dělá ze Swakopmundu opravdu lákavou zastávku při cestě po Namibii.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

10. den Swakopmund Namibie

Dnes budete mít volný den. Lodge ve Swakopmundu bude ideálním výchozím bodem. Po snídani se budete moct vydat do města a užít si jeho pláže, trhy, obchůdky a restaurace. Večer si dopřejete večeři v některé z místních vyhlášených restaurací.

 • Strava: snídaně

11. den Brandberg Namibie

Po snídani vyrazíte směrem na sever po Pobřeží koster (Skeleton Coast). Po cestě se zastavíte se v lachtaní rezervaci Cape Cross, která je jednou z nejpočetnějších lachtaních kolonií na světě. Dále budete pokračovat do vnitrozemí. Pojedete pouští a cestou si prohlédnete skalní kresby křováků v oblasti Branbergu. Budete nocovat na úpatí hory, a pokud vám bude přát štěstí, spatříte vzácné pouštní slony.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

12. - 13. den Etosha Namibie

Dnes pojedete do národního parku Etosha. Tento nejznámější národní park Namibie je na severu země a pokrývá území o rozloze téměř 23.000 km2. V jeho centru se rozkládá pánev Etosha, mělké vnitrozemské jezero o rozměrech cca 110 x 60 km, které vyschlo před miliony let. Jeho dno je pokryté stříbřitě bílým pískem a dalo název i národnímu parku. Etosha znamená "velké bílé místo". Nekonečná pánev stříbřitého písku, nad kterou se honí prašní víry a na obzoru se objevují přeludy a fatamorgány.
Žije zde přes 110 druhů savců a více než 300 druhů ptáků. V období sucha se vše živé stahuje k napajedlům a návštěvníci mají ideální možnost je pozorovat. V Etoshe si postavíte kemp a odpoledne vyrazíte na safari. Navečer se vrátíte do svého kempu, posadíte se na "číhanou" k napajedlu a vyzkoušíte své štěstí. Druhý den budete pokračovat národním parkem Etosha a opět strávíte noc v kempu uvnitř parku. Jednu z večeří si dáte v restauraci v parku na vlastní náklady.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

14. den Caprivi Namibie

Dnes za sebou zanecháte vyprahlou pouštní krajinu a pojedete na sever do pásma zelené vegetace oblasti Caprivi. Tento večer budete kempovat na břehu řeky Okavango

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

15. -16. den Delta Okavango Botswana

Dnes vás čeká krátký přesun na kraj delty Okavango. Odsud budete pokračovat motorovým člunem dále do srdce delty, Ještě dále vás pak dovezou tradiční domorodé kanoe mokoro - až do vašeho kempu uvnitř delty. V této odlehlé nádherné africké divočině strávíte následující dvě noci.
Delta řeky Okavango nepochybně patří mezi nejkrásnější místa Afriky. Řeka Okavango se ztrácí v písku pouště Kalahari a tvoří zde největší vnitrozemskou deltu na světě.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

17. den Maun Botswana

Ráno se přesunete nejprve domorodou kanoí mokoro a pak motorovou lodí zpět ke svému expedičnímu náklaďáku. Pak vyrazíte přes Kalahari do Maunu, hlavního města Delty. Tady se ubytujete v kempu Drifters a odpoledne můžete strávit třeba relaxací u bazénu.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

18. den Nata Botswana

Ráno si vychutnáte poklidnou snídani a poté se vydáte přes rozlehlou solnou pánev Makgadikgadi do kempu v oblasti Nata.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

19. den Kasane - Victoria Falls Botswana

Dnes vyrazíte na sever přes rezervace v oblasti Chobe až do města Kasane, které leží na hranici se Zimbabwe. Podíváte se do národního parku Chobe, který je známý velkou koncentrací zvěře. V pozdním odpoledni překročíte hranici a pojedete krátkou cestu do Victoria Falls. Následující dvě noci strávíte v pohodlí Victoria Falls Lodge.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

20. den Viktoriiny vodopády Zimbabwe

Dnes se podíváte na jeden z přírodních divů světa - Viktoriiny vodopády. Jsou na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky.
Zbytek dne můžete věnovat různým aktivitám, které se zde nabízejí (výlet vrtulníkem nad vodopády, lodí po řece Zambezi, raftování, bungee jumping, safari na slonech...). Tyto aktivity nejsou v ceně programu.
Na večeři si zajdete společně do restaurace (na vlastní náklady).

 • Strava: snídaně

21. den Hwange Zimbabwe

Po čase stráveném ve městě se opět vydáte do divočiny. Čeká vás krátký přesun do národního parku Hwange, který je s rozlohou přes 14 500 km2 největší v Zimbabwe. V národním parku žije přes 100 druhů savců a téměř 400 ptačích druhů. Zdejší populace slonů patří k největším na světě. Čeká vás zde safari v otevřeném voze nebo pěšky (podle podmínek) a noc strávíte v odlehlém kempu u napajedla.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

22. den Bulawayo - Matobo Zimbabwe

Dnes se přesunete na jih, kde vás přivítají široké ulice druhého největšího města Zimbabwe Bulawayo. Odsud budete pokračovat do národního parku Matobo, kde se odpoledne vydáte pěšky stopovat nosorožce. Národní park Matobo je na seznamu světového dědictví UNESCO. Najdete zde početnou populaci nosorožců dvourohých i tuponosých, kteří se zde úspěšně množí. Park se nachází v oblasti hor Matobo a kromě nosorožců je vyhlášený jedinečnou krajinou posetou skalnatými kopci, výběžky a obrovskými balvany, které zde po staletí vytvořila eroze.

Přenocování v kempu v národním parku.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

23. den Machete Botswana

Dneska budete pokračovat dále na jih, překročíte ještě jednou hranice zpět do Botswany. Odpoledne budeme mít čas na procházku okolní buší. Kemp si rozložíme v soukromé rezervaci v údolí řeky Limpopo.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

24. den Návrat do Johannesburgu Jihoafrická republika

Po snídani se již vydáte na zpáteční cestu do Johannesburgu, kam dorazíte v pozdním odpoledni.

Termíny a ceny

Vyrážíme každou sobotu - cena kempovací expedice

2020


Cena expedice s ubytováním v lodžích, velikost skupiny max 12 os.

Termíny 1x měsíčně

1. 1. - 30. 6. 2020 

1. 7. - 31. 12. 2020

(žádné kempování a stavění stanů)


Cena je uvedena za expedici bez letenky a dalších služeb. Cena nezahrnuje ubytování před a po expedici. Letenky na požádání zajistíme - ceny dle aktuální dostupnosti.


69.900 Kč101.900 Kč

104.900 Kč

Poptávka / rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám obratem ozveme zpět.