Self drive - Západní Kapsko

6 nocí v Jihoafrické republice - Kapské Město, Garden Route, Tsitsikamma, Karoo

Západní Kapsko po vlastní ose

Zažijte Jihoafrickou republiku vlastním tempem - self-drive program v Jihoafrické republice. Naše týdenní dobrodružství  vás zavede do Západního Kapska v Jižní Africe. Po vlastní ose poznáte Kapské Město a slavný Mys Dobré Naděje, můžete vyrazit na Stolovou horu. Přespíte v oblasti vinic v městečku Stellenbosch, abyste vyrazili na východ podél pobřeží do Knysny a okolních národních 

parků. Jako perličkou budou přejezdy průsmyků po prašných cestách, kde objevíte kouzlo a rozmanitost africké přírody.

Co za týden zažijete?

  • Kapské Město - Stolová hora, mystický Mys Dobré naděje, tučňáci...
  • Atmosféra kraje vína kousek za Kapských Městem, ochutnávka, piknik v zahradách, večer v hospůdce
  • Garden Route - zahrádka Jižní Afriky s jedním z nejkrásnějších parků - Tsitsikamma
  • Slavné a nádherné průsmyky Outeniqua and Swartberg - vaše road movie

Program

1. den Odlet z Prahy / Vídně


2. den Kapské Město - seznamte se

Po příletu a vyřízení celních formalit se přesunete do autopůjčovny, kde si převezmete vůz. Z letiště zamíříte do vašeho hotelu ve čtvrti Sea Point (cca 30 min jízdy), která bude vaším domovem na další 2 noci. Když budete mít odpoledně chuť, můžete se projít po promenádě podél nábřeží a navštívit vyhlášený Waterfront - restaurace, obchody, bary... Při hezkém počasí můžete také vyjet lanovkou na Stolovou horu (jízdenka na lanovku stojí cca 250 ZAR). Tipy na dnešní den vám samozřejmě dáme...

3. den Mys Dobré naděje - aneb po stopách námořníků

Po snídani se vydáte na celodenní poznávání Kapského poloostrova. Město opustíte po silnici táhnoucí luxusními rezidenčními čtvrtěmi Kapského Města podél Atlantiku - Clifton a Camps Bay. Město je tu rozkládá nad krásnou pláží a promenádou s restauracemi a obchůdky. Zavítáte do rybářské vesnice Hout Bay, která je jednou z nejstarších rybářských vesnic Kapska. Trh v Hout Bay je jednou z nejlepších možnost nakoupit suvenýry domů. Z Hout Bay pak vystoupáte podél pobřeží přes Chapman's Peak Drive - jedna z nejkrásnějších panoramatických silnic na světě. Útesy a výhledy na moře s nekonečným oceánem a pobřežím v okolí Hout Bay vám při prohlížení fotografií budou všichni jen závidět

Mys Dobré naděje je rozlehlý národní park na "konci" Afriky, kam následně dorazíte. Zde leží slavný Mys Dobré Naděje, nejjihozápadnější cíp Afriky, který byl symbolem návratu pro první námořníky putující z Indie. Vyšlapete (nebo zubačkou vyjedete) ke Cape Pointu (maják na nedaleké skále). Mys Dobré naděje je symbolem námořních cest a objevování nejen Afriky, ale především námořních cest do Indie a Malajsie. Na zpáteční cestě si můžete dát oběd v místní restauraci (tipy dáme). Po obědě můžete jízdu přerušit v Simon's Town s kolonií tučňáků. Projdete se po lávkách nad pláží, kde tato roztomilá zvířátka žijí.  Jejich směšná kolíbající se chůze vyvolá úsměv na tváři nejen tady, ale i doma po návratu. V podvečerních hodinách se vrátíte zpět do Kapského Města. 

4. den Ochutnáváme jihoafrické víno

Po snídani vyrazíte směrem do oblasti vinic (cca 40 km). Dnešní den bude relaxační a řekli bychom "africky pohodový". Jakmile sjedete z dálnice, krajina změní ráz a vstoupíte do pohádkové oblasti zahrad, vinic a sadů. Farmy a městečka v okolí mají venkovský nádech a  žijí pomalým životním tempem.

Dnešní den vás vtáhneme do jihoafrického způsobu života. Začnete v městečku Franschhoek, kde se projdete po místní promenádě a můžete si dát kávu nebo první skleničku vína v některé z restaurací a kaváren. Franschhoek na vás dýchne svoji atmosféru a kouzlo. Je to skvělý začátek dne...

Po této zastávce se krásnou krajinou přesunete na některou farmu (rádi zajistíme nebo dáme doporučení, piknik a ochutnávky nejsou v ceně), kde bude připravený piknik v zahradě se samozřejmým ochutnáváním vína. Piknik je pro Jihoafričany tak tradiční jako knedlíky pro nás. A protože Jihoafričané dbají na dobré jídlo, bude posezení v zahradách se sklenkou v ruce a vybranými specialitami na talíři zážitkem, na který se nezapomíná. Z naší vlastní zkušenosti je piknik jedním z nejpříjemnějších jihoafrických zážitků. A nemusíte být milovníci vína, abyste si atmosféru staré tradiční vinice užili.

Odpoledne přejedete do městečka Stellenbosch, které je druhým nejstarším městem Jižní Africe a stojí tu nejstarší jihoafrická univerzita. Setkáte se tu s původní holandskou architekturou, a především díky univerzitě žije ve městě mnoho studentů, kteří starému městečku dodají energii. Město žije i večer s mnoha bary a restauracemi. Město je obklopeno vinicemi na úbočích nedalekých hor. Zde se ubytujete a máte čas večer na další ochutnávku vína a dobrého jídla.

5. den Garden Route - zahrádka Jižní Afriky

Dnešní den na vás čeká více než 500 km - na jihoafrické poměry standardní trasa. Provoz není hustý, řidiči ohleduplní a tak je to příjemná jízda... Po snídani se rozloučíte se Stellenboschem a vinicemi a vyrazíte na slavnou Garden Route směrem do Knysny. Cesta vede překrásnou bohatou krajinou Západního Kapska lemovanou oceánem a horami.

Když si trochu přivstanete, můžete vyrazit po vyhlídkové silnici R44 podél pobřeží. Trasa je to delší, ale zato silnice patří k nejkrásnějším v jihoafrické republice. Uděláte si zastávku v Betty's Bay, kde je kolonie tučňáků a určitě zde spatříte i roztomilé damany.

Pak už opustíte pobřežní silnici a vnoříte se do vnitrozemí směrem do městečka Hermanus a cíle první části cesty - Gansbaai (cca 2,5 - 3 hod jízdy).

V Gansbaai pro vás můžeme zajistit potápění se žraloky (za příplatek). Fakultativně tak vyrazíte na moře hledat tyto úžasné mořské predátory. Na lodi se vydáte na otevřený oceán a budete-li mít štěstí, tak se žraloci k vaší lodi přiblíží. Najdete odvahu potopit se k nim? 

I bez žraloků bude dnešní den jeden velký zážitek - krásná krajina, malebná městečka (tipy na zastávky vám dáme). Do Knysny dorazíte navečer. Ubytujete se v hotelu a můžete vyrazit na večeři do města nebo si užít prostředí vašeho hotýlku.

6. den NP Tsitsikamma - přírodní skvost Jižní Afriky

Dnešní den můžete využít k tomu, co vás baví. Budete obklopeni krásnou krajinou, městečky s dobrými kavárnami a restaracemi, budete to mít kousek na pláž... a den je tu jen pro vás. My vám samozřejmě dáme rady, tipy a naplánujeme ho s vámi. Třeba autem vyrazíte na East Head - jednu ze dvou skal tvořících přírodní "vrata" do laguny, projdete si vyhlídky, ze kterých se vám otevře úchvatný pohled jak na oceán, tak na celou lagunu i pobřežní hory. Svačinu či ranní kávu/sklenku vína si můžete dát v East Head Café - restauraci se skvělým výhledem i jídlem.

Dopoledne můžete také pokračovat v cestě podél Indického oceánu do malého, ale krásného národním parku Tsitsikamma. Jeho skalnaté pobřeží, zelené kopce v pozadí a visutý most přes řeku Storms udělá ze zastávky velký zážitek. Tsitsikamma je rozlohou malý, ale jinak jeden z nejkrásnějších přírodních parků v Jižní Africe - doporučujeme tu trek (podle chuti můžete vyrazit na 1 - 4 hodiny chůze různými směry).

Odpoledne se vrátíte do svého hotelu v Knysně.

7. den Na cestě - z pralesa průsmykem do Karoo

Po snídani vyrazíte směrem na západ a sever. Dnešek nazveme "On the road" - cílem bude samotná cesta - panoramata, krajina a nezpevněné cesty. Opustíte "luxus" civilizovaného Kapska a pojedete přes George směrem k Oudstshoornu - od pobřeží "tropickým pralesem" s bujnou vegetací se během několika kilometrů změní ráz do vyprahlé polopouštní oblasti Karoo. To už se pohybujete kolem Oudtshoornu - centra chovu pštrosů. Průsmyk Outeniqua je krásnou a ojedinělou krajinou v Jižní Africe.

Přes Oudtshoorn budete pokračovat dál k průsmyku Swartberg - vstoupíte do průsmyku po nezpevněných cestách, budete kličkovat v serpentýnách. Když si ráno v Knysně koupíte něco k jídlu a pití, tak v průsmyku Swartberg se můžete zastavit na některé z vyhlídek nebo u vodopádu a dát si oběd uprostřed krásné přírody.

Odpoledne dorazíte do městečka Princ Albert, kde se ubytujete.

8. den Zpět do Kapského Města

Po snídani vyrazíte zpět do Kapského Města, kde vrátíte na letišti auto, odbavíte se ke svému letu a odletíte domů.

9. den Přílet do Prahy / Vídně


Termíny a ceny


Libovolný termín dle vaší preference 2019/2020


Cena zahrnuje: Zpáteční letenku z Prahy do Kapského Města v ekonomické třídě, ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji: (2x hotel v Kapském Městě 4*, 1x hotel ve  4* Stellenboschi, 2x Lodge v Knysně 3*, 1x Lodge v Princ Albert 4*, pronájem vozu Toyota Corolla s navigací a plným pojištěním nebo podobný na celou dobu pobytu, pojištění léčebných výloh, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: Stravování mimo uvedené, benzín a poplatky za dálnice/silnice, vratný depozit na auto (nutná kreditní karta), vstupy do národních parků, další výdaje neuvedené v cena zahrnuje (spropitné, osobní výdaje apod)

Cena je platná pro min. 2 osoby cestující společně.

39.900 Kč

Poptávka / rezervace