Self-drive luxusní safari

Luxusní safari po vlastní ose

Self-drive safari v Jižní Africe

Poznávací zájezd na safari v Jižní Africe "Po vlastní ose - Luxusní safari v Krugerově NP" kombinuje kvalitní safari lodže na dvou odlišných místech uvnitř národního parku s putováním po Jihoafrické republice v pronajatém autě. Jste páni svého času a přitom bydlíte v luxusních lodžích na jedinečných místech. Na safari vyrážíte v otevřeném autě 4x4 s profesionálním rangerem. Zažijete 5 nocí se safari. Dovolenou si můžete prodlouži o např. program v Západním Kapsku - poznáte další tvář Jižní Afriky.

Co zažijete?

  • Safari (4 noci) ve slavném Krugerově národním parku
  • Dvě odlišná místa uvnitř Krugerova NP - jiná krajina, jiná zvířata, jiná atmosféra
  • Ubytování v luxusních lodžích 5*
  • Zážitky z pěšího safari i safari ve vozech 4x4
  • Možnost o prodloužení programu o Západní Kapsko

Program

1. den Odlet do Jižní Afriky

Odlet pravidelnou linkou z Prahy / Vídně / Mnichova do Jižní Afriky

2. den Hazyview - blížíme se ke Krugerovu NP

V dopoledních hodinách přistanete v Johannesburgu. Po vyřízení celních a pasových formalit si v autopůjčovně vyzvednete auto a vyrazíte na východ. Z náhorní planiny projedete malebnou kopcovitou krajinou do nížiny provincie Mpumalanga. Cílem dnešní cesty je městečko Hazyview, kde se ubytujete (cca 380km a 4,5 hod cesty) v hotelu Sabie River Sun (4* plus) 

3. den Safari v Krugerově národním parku

Po včerejší cestě si dáte v hotelu snídani a užijete si poklidné dopoledne, které můžete strávit třeba procházkou v rozlehlých hotelových zahradách. Před poledneme vás čeká krátký přesun do soukromé rezervace v oblasti Sabi Sands. Po 13. hodině dorazíte do lodže, kde si dáte oběd a budete ubytováni. Odpoledne již vyrazíte na své první safari.

Lodge Idube 5* se nachází v soukromé rezervaci Sabi Sand, v jihozápadní části Krugerova národního parku. Sabi Sand patří mezi nejvyhlášenější oblasti na safari v Jihoafrické republice. Návštěvníky nadchne jak hustotou zvěře, tak "úlovky" kočkovitých šelem - pokud si přejete spatřit levharta, jste na správném místě. Tato soukromá rezervace vynakládá velké úsilí a prostředky k ochraně nosorožců, takže i tyto čím dál tím vzácnější obry zde můžete spatřit ve volné přírodě.

  • Snídaně - oběd - večeře

4. den - Safari v Krugerově NP v oblasti Sabi Sands

Dnes vás čeká typický program na africkém safari: vstanete časně ráno před rozedněním, na probuzení si dáte šálek kávy nebo čaje, suchary a vyrazíte na safari. Příroda se ráno probouzí, zvířata jsou aktivní a bylo by škoda promeškat tuto část dne. Ráno je čas predátorů a Krugerův národní park je vyhlášený svou komunitou lvů.

Po návratu z ranního safari se podává vydatný brunch. Během dne, kdy je slunce vysoko nad vašimi hlavami a zvířata většinou odpočívají nebo jsou schovaná ve stínu, můžete strávit čas relaxací u bazénu, pozorováním buše od baru či čtením knížky. Je to fantastická relaxace uprostřed panenské africké buše.

Po lehkém pozdním obědě je pak čas vyrazit za dalším dobrodružstvím do buše. Odpolední safari 4x4 se věnuje většinou hledáním stád slonů a antilop. Pestrá krajina oblasti Sabi Sabi nabízí nádherné výhledy a zároveň možnost pozorovat zvířata v různých místech - u napajedel, na břehu řeky, v otevřené krajině i divoké buši.

Na konec dne pro vás bude připravená večeře - tentokrát se třeba bude podávat v tradičním africkém stylu venku kolem ohně...

  • Snídaně - oběd - večeře

5. den - Cesta na jih Krugerova národního parku

Po svítání vás tradičně probudí rangeři a po lehké snídani se vydáte na další ranní safari v otevřeném voze 4x4. Rozloučíte se tím s oblastí Sabi Sands. Po safari se vrátíte do lodže, kde bude připravena snídaně (brunch). Sbalíte se a vyrazíte vaším pronajatým autem na cestu. Pojedete do jižní části Krugerova národního parku vnitřkem parku, takže jde vlastně o další safari, protože projíždíte mnoha místy, kde se soustředí zvěř a během cesty budete zastavovat u všeho zajímavého, co potkáte.

Před obědem přijedete do nádherné lodže Lukimbi 5*. Skvěle vybraná lokalita s nádhernými výhledy bude vaším zázemím pro další dny. Jižní část Krugerova NP je kopcovitější a tak ráz krajiny bude trochu odlišný. Po obědě si krátce odpočinete a pozdě odpoledne vyrazíte na odpolední safari v nové oblasti, s novým typem krajiny a jinými komunitami zvířat. I zde pojedete na safari v otevřeném terénním voze a zažijete safari trochu jinak než v Sabi Sands. Po setmění se vrátíte zpět do lodže na večeři.

Lukimbi Safari Lodge 5* se nachází v soukromé rezervaci uvnitř Krugerova národního parku, na břehu řeky Lwakahle, kam často zvířata chodí pít. Lodže je postavená v tradičním africkém stylu, kromě restaurace a baru zde najdete i skvěle zásobený vinný sklípek.

  • Snídaně - oběd - večeře

6. den Pěší safari na jihu Krugerova NP

Dnes máte víc možností, jak trávit svůj den. Buď si "naordinujete" další ranní safari do jiné části jižní oblasti Krugerova NP, nebo si trochu přispíte a po snídani vyrazíte na pěší safari. Pěší safari vám umožní úplně jiný pohled na divokou buš. S místním rangerem vyrazíte na procházku cca 5 km. Bez auta jste přírodě mnohem blíž a příroda je mnohem blíž vám. Slyšíte zvuky, které kvůli motoru auta slyšet nemůžete, máte možnost se dotýkat stromů a květin, cítit vůni buše a vnímat své okolí jako součást divoké přírody... i potravního řetězce. Pěší safari je unikátní zážitek. Dvě hodiny procházky v buši vám mohou připravit různá překvapení a různá setkání se zvířaty, která se z vozu vnímají úplně jinak.

Vrátíte se před obědem. Skvělý oběd na terase restaurace s výhledem do divočiny a odpočinek po obědě vás připraví na odpolední safari. Oblast kolem Lukimbi Lodge je známá množstvím druhů ptáků a výskytem celé tzv. Velké pětky. Při troše štěstí narazíte i na levharta, který bývá třešničkou na dortu safari. V podvečer se vrátíte na poslední večeři vašeho safari výletu.

  • Snídaně - oběd - večeře

7. den Poslední safari a loučení

Loučení s Afrikou je pokaždé těžké. Když se vám Afrika a safari dostane pod kůži, je těžké si přiznat, že každá krásná cesta jednou končí. Dnešní ranní safari je safari na rozloučenou. Poslední východ slunce v divoké buši, poslední stádo slonů, poslední stádo antilop a při troše štěstí i setkání se lvi, či dalšími predátory. Kolem deváté hodiny se vrátíte do lodže na snídani a po snídani odjedete z lodže a Krugerova NP do Nelspruitu na letiště. Z Nelspruitu odletíte do Johannesburgu a budete pokračovat do Prahy.

  • Snídaně/brunch

8. den Přílet domů

Termíny a ceny


Termín dle vaší volby 2019

Termín dle vaší volby 2020Cena zahrnuje: 

letenky v ekonomické třídě Praha - Johannesburg a Nelspruit - Praha v optimální knihovací třídě

Ubytování v uvedených hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
Stravování dle programu
Pronájem vozu typu kategorie C (Toyota Corolla nebo podobné) na celý pobyt (včetně kompletního pojištění, neomezených km, poplatku za druhého řidiče)
Ubytování na safari včetně plné penze, kávy a čaje, 2x denně safari v otevřeném terénním voze, jedna pěší procházka s průvodcem v každé lodži
24/7 Marco Polo nouzovou telefonní linku
pojištění léčebných výloh
pojištění CK proti úpadku


Cena nezarhnuje:

Poplatky za dálnice, pohonné hmoty, jednosměrné vrácení vozu
Místní poplatky za rezervace
Volitelné připojištění (storno zájezdu, odpovědnost za škodu atd.)
Spropitné a osobní výdaje
Výdaje neuvedené v "cena zahrnuje" 

79.500Kč

85.500Kč

Poptávka / rezervace