Safari v Jižní Africe a bílé pláže v Mosambiku

Dobrobružství a relaxace

Safari v Jižní Africe pláže Mosamibku

První část zájezdu vás zavede do nejznámějšího národního parku jižní Afriky. Čeká vás safari v Krugerově národním parku a to jak přímo na jeho území, tak i v soukromé rezervaci, která je součástí většího Krugeru. Zde zažijete pěší safari i safari v otevřeném voze 4x4. Navštívíte nádherný Blyde River Canyon. Z JARu pak přeletíte na pláže Indického oceánu do Mosambiku, kde můžete odpočívat na krásných tropických plážích. 

Program

1. den Odlet z Prahy

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách, přestup na linku do Johannesburgu. 

2. den Přílet do Johannesburgu

Přílet do Johannesburgu. Po příletu a vyřízení vstupních formalit bude následovat transfer do lodge a ubytování. Odpoledne můžete využít k odpočinku po cestě v zahradě nebo u bazénu. Další možností je třeba výlet s průvodcem do Soweta (fakultativně).

3. den Johannesburg - Bushveld Camp

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáte se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budete mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíte historický Dullstroom, kde si budete moct dát oběd (na vlastní náklady). Budete pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedete z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujete v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká vás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdete v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody. 

  • Strava: večeře

4. den Bush Lodge

Den začnete tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíte na asi tříhodinové pěší safari. Budete hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby vás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit vás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíte do lodže, kde vás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíte na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budete mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu vás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai. 

Braai - znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky... griluje se vše a všude.

  • Strava: snídaně - brunch - večeře

5. den Panorama Route

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budete vstávat za svítání a na úvod dne vás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáte poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budete pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde vás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou se ještě zastavíte u výhledu God's Window a pak budete pokračovat do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vy si tady uděláte zastávku na oběd (na vlastní náklady). Z Graskopu sjedete přes Kowyn Pass do nížiny a v odpoledních hodinách dorazíte do Hazyview, kde na vás bude čekat večeře a pohodlí Greenfire Lodge Hazyview. Po celém dni budete mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie. 

  • Strava: snídaně - večeře

6. den Krugerův národní park - celodenní safari

Časně ráno opustíte Hazyview a vydáte se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíte celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáte brunch a odpoledne budete pokračovat ve svém safari.
Navečer se zase vrátíte do své lodge v Hazyview, kde vás čeká večeře.

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

  • Strava: snídaně - brunch - večeře

7. den Hazyview - Vilankulos

Po snídani bude následovat transfer na letiště Kruger Mpumalanga a odsud odletíte pravidelnou linkou do Vilankulos. Po vyřízení vstupních formalit na vás bude čekat řidič a bude následovat transfer do lodže (cca 20 minut) a ubytování..

  • Strava: snídaně

8. - 11. den Pobyt u moře

V tyto dny budete mít možnost relaxovat u moře, nebo se věnovat některým z vodních sportů. Můžete se vydat na výlet lodí k nedalekému souostroví Bazaruto, šnorchlovat nebo se potápět. V období našeho léta a podzimu se zde dají pozorovat velryby, které proplouvají kolem místních břehů.
Vilankulos je malé městečko, kde najdete řadu barů, restaurací a tržišť pod širým nebem, kde najdete stánky nejen s exotickým ovocem.

  • Strava: snídaně

12. den Odlet z Mosambiku

Kolem poledne transfer na letiště a odlet zpět do Johannesburgu. Odsud budete pokračovat pravidelnou linkou do Evropy.

  • Strava: snídaně

13. den Přílet do Prahy

Termíny a ceny

Termíny připravujeme

Cena za zájezd s anglickým průvodcem. V případě zájmu o kombinaci s českým průvodcem nám napište o termíny/ceny. Děkujeme

69.990,-

Poptávka / rezervace