Pod Jižním křížem

Jihoafrická republika, Lesotho, Svazijsko, Mozambik, Zimbabwe

Pod Jižním křížem - přes 5 zemí jižní Afriky

Navštívíte pět zemí na jihu afrického kontinentu a jejich největší přírodní divy a atrakce. Začnete úžasnými výhledy v horách v Lesothu, budete pokračovat do maličkého království jménem Svazijsko, přesunete se za odpočinkem na pláže Indického oceánu do Mozambiku. Potom vás čeká safari v Krugerově národním parku, po  

kterém bude následovat historická památka Velké Zimbabwe. Z památek budete pokračovat do divočiny a čeká vás jedinečný zážitek v podobě pěšího stopování nosorožcůa další safari v NP Hwange. Celou jedinečnou cestu zakončíte návštěvou jedinečných Viktoriiných vodopádů

Co s námi na cestě zažijete?

 • Treky v Lesothu - horské království
 • Vystoupáte na Sibebe rock? Druhý největší skalní monolit na světě - Svazijsko
 • Maputo - opravdu africké město
 • Koupání v Indickém oceánu - krásné pláže v Mozambiku
 • Safari v Krugerově NP - zažijete liduprázdný severní Kruger (celodenní safari)
 • Matopos - kouzelná krajina a safari v Zimbabwe
 • Ruiny Velkého Zimbabwe
 • Pěší stopování nosorožců
 • Safari v NP Hwange - soukromá rezervace uvnitř národního parku
 • Viktoriiny vodopády 

Program


1. den Johannesburg - Lesotho

Časně ráno opustíte pohodlí johannesburgské lodže a vyrazíte vaším expedičním náklaďákem z Johannesburgu směrem na jih do horského království Lesotho. Toto malé království je dokola obklopeno jediných sousedem - Jihoafrickou republikou. Lesotho je jedinou zemí na světě, která leží celá v nadmořské výšce nad 1 000 metrů. Čekají vás zde fantastické výhledy a nebesa budete mít na dotek... Odpoledne překročíte hranici do Lesotha a první dvě noci svojí cesty strávíte v typických afrických chatkách v horském národním parku Tsehlanyane.
 • Stravování: večeře

2. den Lesotho

Po snídani v lodži vyrazíte pod vedením svého průvodce na procházku do hor. Budete mít možnost nejen obdivovat zdejší nádhernou krajinu, ale také oceníte, v jak nesnadných přírodních podmínkách musejí přežívat místní obyvatelé. Procházka vás zavede k vodopádům i dechberoucím výhledům.
Odpoledne se vrátíte do lodže a odvážní zájemci si můžou dopřát vyjížďku na koních na zdejších úzkých horských stezkách (na vlastní náklady). Méně dobrodružně ladění účastníci mohou navštívit nedalekou vesnici, nebo jen relaxovat v krásném prostředí hor.

 • Stravování: snídaně - oběd - večeře

3. den Lesotho - Svazijsko

Po snídani pomalu opustíte horské království, překročíte hranice zpět do Jihoafrické republiky a kopcovitým farmářským krajem dojedeme do Svazijska. Svazijsko je dalším malým africkým královstvím, které se pyšní fascinující kulturou a zajímavými lidmi žijícími v tradičních afrických obydlích.
Na dvě noci se ubytujete v lodži kousek od hlavního města Mbabane, uprostřed kopcovité krajiny svazijského venkova.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

4. den Svazijsko

Den zahájíte snídaní v lodži a pak už vás čeká poznávání Svazijska. Přes hlavní město Mbabane se vydáte ke skále Sibebe, která je druhým největším monolitem na světě (po australském Uluru/Ayers Rock). Na úpatí této hory poobědváte a odpoledne se vydáte na cestu zpět, kterou budete mít zpestřenou návštěvou místních tržišť a prodejních stánků u cesty.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

5. den Maputo

Ráno projedete Svazijskem na východ a překročíte hranici do Mozambiku.
Odpoledne dorazíte do hlavního města Maputa a vydáte se na jeho prohlídku. Abyste město poznali v jeho autentické podobě, budete se pohybovat místní dopravou a večer zajdete společně na večeři do jedné z restaurací (na vlastní náklady). Nocleh v hotelu v Maputu

 • Strava: snídaně - oběd

6. - 7. den Inhambane

Po snídani zanecháte mozambické hlavní město za sebou a vydáte se podél pobřeží na sever. Náklaďákem dojedete do města Maxixe a odsud poplujete na domorodé lodi "dhow" přes mořský záliv do jednoho z nejstarších měst na pobřeží Mozambiku - Inhambane. Tady na vás bude čekat váš průvodce s náklaďákem a společně se zajdete podívat na pestrobarevný místní trh. Odpoledne budete pokračovat do lodže na pobřeží, kde strávíte následující dvě noci.
Volný den na pobřeží Indického oceánu můžete strávit odpočinkem, procházkami po pláži, koupáním nebo šnorchlováním. Potápěči by si rozhodně neměli nechat ujít příležitost a vydat se na průzkum zdejšího podvodního ráje (potápění a šnorchlování na vlastní náklady).

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

8. den Xai Xai

Po snídani pojedete na jih a vaším cílem bude pobřežní městečko Xai Xai. Za vlády Portugalců bývalo Xai Xai rušným přístavem, nyní se z něj však stala poklidná dovolenková destinace. Na jednu noc se ubytujete v resortu, který je schovaný na písečné duně oddělující vnitrozemské jezero od vod Indického oceánu. Odpoledne budete mít část na prozkoumání této krásné části mozambického pobřeží.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

9. den Mozambik - Kruger

Ráno opustíte břehy oceánu a vydáte se povodím řeky Limpopo do vnitrozemí. Budete projíždět malebné vesničky, projedete mozambickým národním parkem Transfrontier a přejedete hranici do Jihoafrické republiky. Dostanete se na území Krugerova národního parku a v jednom z jeho kempů strávíte noc. Postavíte si stany a večeři si tentokrát připravíte tradiční africkou - na otevřeném ohni.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

10. den Safari - Krugerův národní park

Jak je na safari zvykem, vstanete časně ráno. U kávy budete pozorovat nádherný východ slunce v buši, poté sbalíte kemp a vyrazíte národním parkem dále na sever. Odpoledne opustíte park a budete nocovat v severní části Jihoafrické republiky.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

11. den Velké Zimbabwe

Vstanete časně ráno a vydáte se na sever. Opustíte Jihoafrickou republiku, překročíte hranice do Zimbabwe a budete pokračovat až ke kamenným pozůstatkům Velkého Zimbabwe. Odpoledne se svým průvodcem navštívíte tuto významnou archeologickou památku. Večer strávíte v tábořišti v blízkosti Velkého Zimbabwe.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

12. den Matobo

Po snídani projedete druhé největší město země - Bulawayo. Odsud budete pokračovat do národního parku Matobo, kde vás čeká safari a pěší stopování nosorožců. Národní park Matobo je na seznamu světového dědictví UNESCO. Najdete zde početnou populaci nosorožců dvourohých i tuponosých, kteří se zde úspěšně množí. Park se nachází v oblasti hor Matobo a kromě nosorožců je vyhlášený jedinečnou krajinou posetou skalnatými kopci, výběžky a obrovskými balvany, které zde po staletí vytvořila eroze. V parku budete tábořit.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

13. den NP Hwange

Ráno vás čeká krátký přesun do národního parku Hwange, který je s rozlohou přes 14 500 km2 největší v Zimbabwe. V národním parku žije přes 100 druhů savců a téměř 400 ptačích druhů. Zdejší populace slonů patří k největším na světě. Na oběd dorazíte do svého tábořiště a odpoledne vás čeká safari v otevřeném voze nebo pěšky (podle podmínek). Večer se vrátíte do svého kempu u napajedla.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

14. - 15. den Viktoriiny vodopády

Dnes ráno opustíte Hwange a vydáte se do Victoria Falls. Tady strávíte dvě noci v pohodlné lodži, takže budete mít čas se podívat na jeden z přírodních divů světa - Viktoriiny vodopády. Jsou na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky.  Zbytek dne můžete věnovat různým aktivitám, které se zde nabízejí (výlet vrtulníkem nad vodopády, lodí po řece Zambezi, raftování, bungee dumping, safari na slonech...). Tyto aktivity nejsou v ceně programu.
Na večeři si zajdete společně do restaurace (na vlastní náklady).

 • Stravování: snídaně - oběd // snídaně

16. den Odlet z Victoria Falls

Snídaní vaše africké putování končí.

 • Stravování: snídaně 

Termíny a ceny


Termíny v roce 2020:


11. 4. - 26. 4. 2020

2. 5. - 17. 5. 2020

23. 5. - 7. 6. 2020

13. 6. - 28. 6. 2020

4. 7. - 19. 7. 2020

25. 7. - 9. 8. 2020

15. 8. - 30. 8. 2020

5. 9. - 20. 9. 2020

26. 9. - 11. 10. 2020

17. 10. - 1. 11. 2020

7. 11. - 22. 11. 2020

28. 11. - 13. 12. 2020

19. 12. - 3. 1. 2021
58.900

58.900

58.900

58.900

58.900

58.900

58.900

58.900

58.900

58.900

58.900

58.900

Cena nezahrnuje letenky a ubytování před a po expedici. Letenky na požádání zajistíme - ceny dle aktuální dostupnosti.


Zájezd pořádáme také s českým průvodcem. Detaily zde.

Poptávka / rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme zpět