Pod Jižním křížem

s českým průvodcem

Pod Jižním křížem - přes 5 zemí jižní Afriky s českým průvodcem

Jihoafrická republika, Lesotho, Svazijsko, Mozambik, Zimbabwe

Za 17 dní strávených na jihu Afriky navštívíte pět zemí a jejich největší přírodní divy a atrakce. Začneme úžasnými výhledy v horách v Lesothu, budeme pokračovat do maličkého království jménem Svazijsko, přesuneme se za odpočinkem na pláže Indického oceánu do Mozambiku. Potom nás čeká safari v Krugerově národním parku (v jeho nejsevernější části bez turistů), abychom se následně vnořili do historie prehistorického Zimbabwe - navštívíme ruiny Velké Zimbabwe. Z památek budeme pokračovat zpět do divočiny a čeká nás jedinečný zážitek v podobě pěšího stopování nosorožců a další safari v NP Hwange. Celé naše putování zakončíme návštěvou majestátních Viktoriiných vodopádů

Program

1. den Odlet

Na letišti v Praze se sejdete se svým českým průvodcem - pracovníkem CK Marco Polo - a společně odletíme do Johannesburgu.

2. den Přílet do Johannesburgu

Po přistání v Johannesburgu bude následovat transfer do lodge a ubytování. Volné odpoledne využijeme k relaxaci, či prohlídce města (není v ceně zájezdu). 

3. den Johannesburg - Lesotho

Časně ráno se nasnídáme v lodži a vyrazíme naším expedičním náklaďákem z Johannesburgu směrem na jih do horského království Lesotho. Toto malé království je dokola obklopeno jediných sousedem - Jihoafrickou republikou. Lesotho je jedinou zemí na světě, která leží celá v nadmořské výšce nad 1 000 metrů. Čekají nás zde fantastické výhledy a nebesa budeme mít na dotek... Odpoledne překročíme hranici do Lesotha a první dvě noci svojí cesty strávíme v typických afrických chatkách v horském národním parku Tsehlanyane.

 • Stravování: večeře

4. den Lesotho

Po snídani v lodži vyrazíme pod vedením našeho místního průvodce na procházku do hor. Budeme mít možnost nejen obdivovat zdejší nádhernou krajinu, ale také ocenit, v jak nesnadných přírodních podmínkách musejí přežívat místní obyvatelé. Procházka nás zavede k vodopádům i dechberoucím výhledům. Odpoledne se vrátíme do lodže a odvážní zájemci si můžou dopřát vyjížďku na koních na zdejších úzkých horských stezkách (na vlastní náklady). Méně dobrodružně ladění účastníci mohou navštívit nedalekou vesnici, nebo jen relaxovat v krásném prostředí hor.

 • Stravování: snídaně - oběd - večeře

5. den Z hor Lesotha do nížin Svazijska

Po snídani pomalu opustíme horské království, překročíme hranice zpět do Jihoafrické republiky a kopcovitým farmářským krajem dojedeme do Svazijska. Svazijsko je dalším malým africkým královstvím, které se pyšní fascinující kulturou a zajímavými lidmi žijícími v tradičních afrických obydlích. Na dvě noci se ubytujeme v lodži kousek od hlavního města Mbabane, uprostřed kopcovité krajiny svazijského venkova.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

6. den Svazijsko - jiná Afrika

Den zahájíme snídaní v lodži a pak už nás čeká poznávání Svazijska. Přes hlavní město Mbabane se vydáme ke skále Sibebe, která je druhým největším monolitem na světě (po australském Uluru/Ayers Rock). Na úpatí této hory poobědváme a odpoledne se vydáme na cestu zpět, která bude zpestřena návštěvou místních tržišť a prodejních stánků u cesty.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

7. den Maputo

Ráno projedeme Svazijskem na východ a překročíme hranici do Mozambiku. Odpoledne dorazíme do hlavního města Maputa a vydáme se na jeho prohlídku. Abychom město poznali v jeho autentické podobě, budeme se pohybovat místní dopravou a večer zajdeme společně na večeři do jedné z restaurací (na vlastní náklady). Nocleh v hotelu v Maputu.

 • Strava: snídaně - oběd

8. - 9. den Pláže Indického oceánu v Inhambane

Po snídani zanecháme mozambické hlavní město za sebou a vydáme se podél pobřeží na sever. Náklaďákem dojedeme do města Maxixe a odsud poplujeme na domorodé lodi "dhow" přes mořský záliv do jednoho z nejstarších měst na pobřeží Mozambiku - Inhambane. Tady na nás bude čekat náš průvodce s náklaďákem a společně se zajdeme podívat na pestrobarevný místní trh. Odpoledne budeme pokračovat do lodže na pobřeží, kde strávíme následující dvě noci.
Volný den na pobřeží Indického oceánu můžete strávit odpočinkem, procházkami po pláži, koupáním nebo šnorchlováním. Potápěči by si rozhodně neměli nechat ujít příležitost a vydat se na průzkum zdejšího podvodního ráje (potápění a šnorchlování na vlastní náklady).

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

10. den Xai Xai

Po snídani pojedeme na jih a naším cílem bude pobřežní městečko Xai Xai. Za vlády Portugalců bývalo Xai Xai rušným přístavem, nyní se z něj však stala poklidná dovolenková destinace. Na jednu noc se ubytujeme v resortu, který je schovaný na písečné duně oddělující vnitrozemské jezero od vod Indického oceánu. Odpoledne budeme mít část na prozkoumání této krásné části mozambického pobřeží.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

11. den Od moře na safari

Ráno opustíme břehy oceánu a vydáme se povodím řeky Limpopo do vnitrozemí. Budeme projíždět malebné vesničky, projedeme mozambickým národním parkem Transfrontier a přejedeme hranici do Jihoafrické republiky. Dostaneme se na území Krugerova národního parku a v jednom z jeho kempů strávíme noc. Postavíme si stany a večeři si tentokrát připravíme tradiční africkou - na otevřeném ohni.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

12. den Safari - celý den v Krugerově NP

Jak je na safari zvykem, vstaneme časně ráno. U kávy budeme pozorovat nádherný východ slunce v buši, poté sbalíme kemp a vyrazíme národním parkem dále na sever. Odpoledne opustíme park a budeme nocovat v severní části Jihoafrické republiky.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

13. den Velké Zimbabwe

Vstaneme časně ráno a vydáme se na sever. Opustíme Jihoafrickou republiku, překročíme hranice do Zimbabwe a budeme pokračovat až ke kamenným pozůstatkům Velkého Zimbabwe. Odpoledne se svým průvodcem navštívíme tuto významnou archeologickou památku.
Večer strávíme v tábořišti v blízkosti Velkého Zimbabwe.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

14. den Matobo

Po snídani projedeme druhé největší město země - Bulawayo. Odsud budeme pokračovat do národního parku Matobo, kde nás čeká safari a pěší stopování nosorožců. Národní park Matobo je na seznamu světového dědictví UNESCO. Najdeme zde početnou populaci nosorožců dvourohých i tuponosých, kteří se zde úspěšně množí. Park se nachází v oblasti hor Matobo a kromě nosorožců je vyhlášený jedinečnou krajinou posetou skalnatými kopci, výběžky a obrovskými balvany, které zde po staletí vytvořila eroze.
V parku budeme tábořit.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

15. den Hwange

Ráno nás čeká krátký přesun do národního parku Hwange, který je s rozlohou přes 14 500 km2 největší v Zimbabwe. V národním parku žije přes 100 druhů savců a téměř 400 ptačích druhů. Zdejší populace slonů patří k největším na světě. Na oběd dorazíme do svého tábořiště a odpoledne nás čeká safari v otevřeném voze nebo pěšky (podle podmínek). Večer se vrátíme do svého kempu u napajedla.

 • Strava: snídaně - oběd - večeře

16. - 17. den Viktoriiny vodopády

Dnes ráno opustíme Hwange a vydáme se do Victoria Falls. Tady strávíme dvě noci v pohodlné lodži, takže budeme mít čas se podívat na jeden z přírodních divů světa - Viktoriiny vodopády. Jsou na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky.
Zbytek dne můžete věnovat různým aktivitám, které se zde nabízejí (výlet vrtulníkem nad vodopády, lodí po řece Zambezi, raftování, bungee dumping, safari na slonech...). Tyto aktivity nejsou v ceně programu.
Na večeři si zajdeme společně do restaurace (na vlastní náklady).

 • Strava: snídaně - oběd // snídaně

18. den Odlet z Victoria Falls

Snídaní naše africké putování končí.Během dne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

 • Strava: snídaně

19. den Přílet do Prahy

Termíny a cenyCena zájezdu s českým průvodcem:

termín připravujeme


Cena zájezdu s anglickým průvodcem 2020


Uvedená cena zájezdu s českým průvodcem zahrnuje navíc proti ceně zájezdu s anglickým průvodcem letenku, zdravotní pojištění, ubytování před expedicí, transfery na letiště v Johannesburgu a Viktotriiných vodopádech a služby českého průvodce po celou dobu zájezdu. 96.500 Kč55.500 Kč


Poptávka / rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme zpět.