Namibie - barvy pouště s českým průvodcem

NP Etosha Walwis Bay Spitzkoppe Sossusvlei...

Namibie - skrytá kráska africké divočiny

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách. Během 20-ti denního poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější "atrakce" jako je Sossusvlei, Fish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů. Čeká vás NP Kgalagadi, poušť Namib, pobřežní Swakopmund, nejznámější písečná duna Sossusvlei, Walwis Bay, kaňon Sesriem, safari v národním parku Etosha a mnoho dalších míst. To vše okořeněné kempováním v místech, kde široko daleko nepotkáte nikoho dalšího.

Program

1. Den 1. - Odlet z Prahy do Windhoeku

Den 2. - Přílet do Namibie a poušť Namib

Přílet do Namibie v ranních hodinách - celni a pasové odbavení - setkání s našim česky mluvícím průvodcem, který dlouhodobě žije v Namibii a odjezd do nesjtarší pouště na světě, do pouště Namib Desert.

Ubytování : We Kabi Safari Lodge 4* plus s vynikajícím hodnocením na booking ratting 9,4 !

Den 3. - Krásy pouště

Vstanete ještě před svítáním. První paprsky slunce barví písečné duny do mnoha odstínu oranžové a v kontrastu s modrou oblohou a bílými pánvemi Dadvlei, Hiddenvlei a Sssousvlei Pans berou dech. Návštěva této lokality je vrcholem první části vašeho putování po Namibii.

Na zpáteční cestě se zastavíte hluboké rokli Sesriem Canyon a uděláme si tu krátkou procházku, Odpoledne překročíte obratník Kozoroha, projedeme údolí řek Gaub a Kuiseb a srdce národního parku Namib-Naukluft National Park.
Pozdě odpoledne přijedete do města Swakopmund, do města s velkým německým vlivem, města na "Pobřeží koster"

Ubytování: Hansa Hotel 4* - hodnocení na booking ratting 9.

Den 4. - Plavba na katamaránu a pobřeží Walvis Bay

Dnešní den bude trochu klidnější. Čeká vás plavba katamaránem podél pobřeží a pozorování mořských ptáků, lachtanů a s trochou štěstí i delfínů. Ochutnáte vyhlášené místní ustřice a zapijete je šumivým vínem.

  • Ubytování: Hansa Hotel

Den 5. - Pobřeží koster

Brzy ráno opustíme Pobřeží koster a odjedeme do oblasti Damaralandu, domova ikonických druhů savců - pouštních lvů, pouštních nosorožců a pouštních slonů.

Cestujeme ve stínu slavné hory Spitzkoppe. Zastavíme se u prastarých maleb kmene Křováků. Dozvíme se o jejich historii na území Namibie. Prohlédneme si nádherná uskupení žulových balvanů a okolní krajinu.

Nocleh v nádherném Twyfelfontein Camp 4* plus - hodnocení na booking ratting 9,3

Den 6. - Domorodý kmen

V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme něco o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe.

Nevynecháme ani tři zvláštní geologické útvary, Spálenou horu Burnt Mountain, Varhanní píšťaly Organ Pipes a Zkamenělý les Petrified Forest. Navštívíme Kmen Himba Tribe, který po staletí dodržuje tradiční hodnoty a kulturu a my máme příležitost navštívit jednu z vesnic a přesvědčit se o jejich jedinečností.

  • Ubytování v Hobatere Game Reserve 4* - na booking ratting velmi kvalitní 8,9

Den 7. - Národní park Etosha

Dnes poznáte vrchol druhé části vašeho putování Namibií - národní park Etosha a rezervaci Onguma Game Reserve. Den setkání s divokou zvěří.

  • Ubytování: Onguma Bush Camp 4* - hodnocení na booking ratting 8.9

Den 8. - Etosha a Windhoek

Po krátké ranní vyjížďce na pozorování divoké zvěře v Národním Parku Etosha National Park, cestujeme na jih přes Majestátní pohoří Otavi Mountain, jedno z nejmalebnějších míst, kde se nachází jezero Otjikoto Lake a také největší meteorit na světě, Hoba Meteorite. Cestou dále na jih projedeme krajinu Národního Parku Waterberg Plateau National Park stoupajícího jako obrovská pevnost nad okolními pláněmi pouště Kalahari Desert. Zastavíme se ve městě Okahandja City, kde navštívíme místní tržnici. Cestou mezi vysokými útesy pohoří Khomas Hochland Mountain se vracíme zpět do města Windhoek City. Poslední noc v Africe strávíme ve Villa Violet Windhoek.

  • Ubytování : Villa Violet 4*

Den 9. - Windhoek a odlet domů

Po snídani a prohlídce města Windhoek City cestujeme mezi vysokými útesy pohoří Khomas Hochland Mountain - odpoledne transfer na mezinárodní letiště Windhoek Hosea Kutako International Airport (WDH), kde nás čeká zpáteční let do Evropy.


Den 10. Přílet do PrahyTermíny a ceny


1.5. - 10.5.2022 

5.6. - 14.6.2022  

24.7. - 2.8.2022 

4.9. - 13.9.2022

74.500,-Kč

Poptávka / rezevace

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme zpět