Jižní Afrika z Kapska na safari
To nejlepší z Jihoafrické republiky: charismatické Kapské Město a pravé jihoafrické safari

Poznávací zájezd do Jihoafrické republiky - Kapské Město
Poznávací zájezd do Jihoafrické republiky - Kapské Město

Z Kapska na safari - to nejlepší z JAR

Prožijte s námi 9 úžasných dní v Jižní Africe (8 nocí na místě). Náš průvodce vám představí kosmopolitní Kapské Město, mys Dobré naděje, ochutnáte víno na jedné z nejstarších vinic a pak už vyrazíme na safari v Krugerově NP, přespíme 2 noci v soukromé rezervaci, kde vyrazíme pěšky do buše, projedeme safari ve voze 4x4 a jako bonus si prohlédneme nádherný

Program

1. den Odlet

Po setkání na letišti v Praze odletíte pravidelnou linkou s jedním přestupem do Kapského Města (v případě zájmu je možné zajistit letenku z Vídně).

2. den Kapské Město

Na letišti bude čekat průvodce, který nás doprovodí do auta a ukáže nám Kapské Město při vyhlídkové jízdě směrem do hotelu. Po dlouhém letu nás okouzlí město položené ve stínu Stolové hory. Cestou uvidíme Kapskou pevnost, centrum města i luxusní část s honosnými vilami. Když bude jasné počasí, určitě využijeme první šanci a vyjedeme na vrcholek Stolové hory (jízdenka na lanovku je v ceně zájezdu). Odpoledne dorazíme do hotelu a ubytujeme se.

3. den Mys Dobré naděje, tučňáci

Ráno vyrazíme na celodenní výlet po Kapském poloostrově. Kapské Město opustíme po silnici táhnoucí se podél Atlantiku, kde budeme obdivovat milionářské vily v částech Clifton a Camps Bay položené nad krásnou pláží a promenádou s restauracemi a obchůdky. Zavítáme do rybářské vesnice Hout Bay, která je jednou z nejstarších rybářských vesnic Kapska. V přístavu budete mít možnost nakoupit suvenýry. Z Hout Bay vystoupáme podél pobřeží přes Chapman's Peak Drive. To je nádherná vyhlídková silnice směrem na Cape Point. Chapman´s Peak drive je často vyhlašována jako jedna z nejkrásnějších cest na světě. Útesy a výhledy na moře s nekonečným oceánem a pobřežím v okolí Hout Bay vám při prohlížení fotografií budou všichni jen závidět. Mys Dobré naděje je rozlehlý národní park na "konci" Afriky. Zde leží mystický Mys Dobré Naděje, nejjihozápadnější cíp Afriky, a útes Cape Point (maják). Je to místo, které se stalo symbolem námořních cest a objevování nejen Afriky, ale především námořních cest do Indie. Mys Dobré Naděje byl pro dávné mořeplavce nadějí na návrat domů. Na zpáteční cestě je naplánován oběd v místní restauraci (v ceně oběd, nápoje si hradíte). Po obědě se zastavíme v Simon's Town se známou rezervací tučňáků. Projdete se po lávkách nad pláží, kde tato roztomilá zvířátka žijí. Pozorování těchto ptáků, jak se kolíbají při chůzi, vyvolá úsměv na tváři i dlouho po návratu domů. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách a volný program.

  • Strava: snídaně, oběd

Cape Point - tento bod je podstatně zajímavější než samotný mys Dobré naděje. Tvoří ho asi 300 metrů vysoká skála, na kterou doráží bouřlivé vlnobití obou oceánů Atlantického a Indického, které se právě na tomto místě setkávají. Nahoru vyjedeme lanovkou. Dívat se do volného oceánu nebo přes zátoku False Bay na africkou pevninu je nezapomenutelný zážitek. Často se tu ale mění počasí, které někdy přináší hustou mlhu nebo opravdu silný vítr.
Mys Dobré naděje leží v chráněné krajinné oblasti Cape of Good Hope Nature Reserve založené roku 1939. Tento mys tvoří poměrně nenápadná skála, o kterou se tříštivě rozbíjejí velké vlny Atlantického oceánu. Tyčí se zde kříž na paměť Bartolomea Diase, který mys roku 1488 obeplul jako první. Cape of Good Hope Nature Reserve - tento park chrání pobřežní faunu a flóru a unikátní kapskou květenu s některými z nejlepších exemplářů fynbosu. Simon´s Town je malé přímořské městečko s klasickou (holandskou architekturou) v jehož blízkosti se usadila největší kolonie tučňáků na africkém kontinentu (více než 2 300 tučňáků).

4. den Víno, víno, vinice

Po snídani nás vyzvedne řidič/průvodce, abychom společně strávili celý den poznáváním kraje
vína.
Pokud se nám ale nepodaří vyjet na Stolovou horu první den, tak dnes máme další šanci a určitě ji využijeme. Jinak vyrazíme směrem na severovýchod do centra vinařské oblasti. Cesta trvá přibližně 45 min. Dnešní den bude poklidný, relaxační a řekli bychom "africky pohodový".  Jakmile opustíme Kapské Město, krajina změní ráz a vstoupíme do oblasti vinic a sadů. Farmy a městečka v okolí mají venkovský provinční nádech a pomalé životní tempo. Svoji "cestu za vínem" začneme v městečku Stellenbosch, které je proslavené nejstarší jihoafrickou univerzitou a původní holandskou architekturou. Stellenbosch je také neoficiálním hlavním městem vinařství se svými 106 farmami. Město je obklopeno vinicemi na úbočích nedalekých hor. Po krátké prohlídce města a procházce centrem budete pokračovat do Franschhoeku. Cestou navštívíme vinici Boschendal Wine Estate (nebo podobnou), kde bude připravena ochutnávka vína. Dnešní
odpoledne vás vtáhne do jihoafrického způsobu života a relaxace. K jihoafrickému způsobu života patří braai (místní forma grilování) a pikniky. A právě piknik si užijeme na další vinici. Posedíme v trávě na dekách, poobědváme a ochutnáme další vína. V pozdním odpoledni se vrátíme spokojeně do Kapského Města.

  • Strava: snídaně, piknikový oběd + 2 ochutnávky vína

5. den Johannesburg

Po snídani nás řidič odveze na letiště a odletíme do Johannesburgu. Po přistání na nás bude čekat řidič, který nás odveze do lodge. Odpoledne budeme mít volné. Můžeme ho strávit v zahradě u bazénu nebo společně vyrazíme poznávat Johannesburg (není v ceně zájezdu). Zjistíte, že legendy o kriminalitě a nebezpečí, které panují o tomto úžasném městě, jsou daleko od pravdy a že Johannesburg je příjemné místo pro život.

  • Strava: snídaně

6. den Johannesburg - Bush Lodge

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budeme mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíme historický Dullstroom, kde si dáme oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

  • Strava: snídaně - večeře

7. den Bush Lodge

Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme na asi tříhodinové pěší safari. Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit nás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai.

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

8. den Panorama Route - Hazyview

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budeme vstávat za svítání a na úvod dne nás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáme poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budeme pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde nás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou se ještě zastavíme u výhledu God's Window a pak budeme pokračovat do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vyznačuje se tím, že je zde asi nejlepší palačinkárna na severu Jižní Afriky. Toto tvrzení si budeme mít možnost sami ověřit, budete zde mít čas na oběd (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedete přes Kowyn Pass do nížiny, kde vás obklopí hustá vegetace. Odpoledne dorazíme do Hazyview, kde na nás bude čekat večeře a pohodlí Drifters Hazyview Lodge. Po celém dni budeme mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.

  • Strava: snídaně - večeře

9. den Krugerův národní park

Časně ráno opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu ke vstupní bráně do proslulého Krugerova národního parku. V "Krugeru" strávíme celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat ve svém safari.
Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview, kde nás čeká večeře.

  • Strava: oběd - večeře
Krugerův národní park

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

10. den Do Johannesburgu

Po snídani a poklidném dopoledni se vydáte na cestu zpět do Johannesburgu, kam dorazíme v pozdním odpoledni. S řidičem se rozloučíme na letišti, odbavíme se k našemu letů... a řekneme sbohem (nebo na shledanou?) Jihoafrické republice.

  • Strava: snídaně

11. den Návrat domů

Termíny a ceny

15. 9. - 25. 9. 2020

4. 11. - 13. 11. 2020

23. 2. - 5. 3. 2021

4.  5. - 14. 5. 2021

29. 6. - 9. 7. 2021

5. 10. - 15. 10. 2021


70 900 Kč

70 900 Kč

70 900 Kč

70 900 Kč

70 900 Kč

70 900 Kč


(Je-li vás skupinka 6 - 16 osob, cestu pro vás připravíme v libovolném termínu).

(Singles Collection - pokud cestujete samostatně a chcete v Kapském Městě garantovat ubytování v jednolůžkovém pokoji, cena se navyšuje o 3.500,- Kč)


Poptávka / objednávka

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.