Privátní Botswana

Expedice jen pro vás (2-8 osob) a podle vašich přání

Botswana na míru

Privátní Botswana na míru je skvělá volba pro každého, kdo je aktivní, má dobrodružnou náturu a přitom chce cestovat jen ve dvojici, s rodinou či s malou skupinkou přátel bez dalších spolucestovatelů (skupinky 2 - 8 osob). Program si sestavíte podle svých přání (naše nabídka je pouze návrh) a vyrazíte sami se svým průvodcem. V národních parcích nocujete v místech, kam byste se sami nedostali a už vůbec byste tu nemohli přespat.

Program

Program pro vaši inspiraci. Délku i program rádi upravíme podle vašich přání

Den 1: Maun

Program začíná vaším příjezdem/příletem do Maunu - "hlavního města" delty Okavango.
Ubytujete v pohodlí příjemného kempu na břehu řeky Boteti. Čeká vás noc v prostorných pevných stanech s podlahou a postelí. K dispozici budeme mít také bazén a dobře zásobený bar a restauraci.

Den 2 - 4: Delta Okavango

Dnes začnete poznávat tu opravdovou Botswanu a začnete hned jedním z nejkrásnějších míst - deltou řeky Okavango. Po snídani vyrazíte z Maunu, kolem poledne dorazíte k řece Okavango. Tady na jejím břehu vás čeká oběd, po kterém naložíte na člun zásoby a věci na tři noci a vyrazíte do nitra delty. Auto zůstane zaparkované na pevnině a vás čeká přibližně tříhodinová cesta rychlým člunem do nitra vodního království. Řeka se klikatí a větví, budou vás obklopovat lesy papyrusů a rákosu, sem tam přerušené ostrůvky palem. Jak budemt pronikat hlouběji do nitra delty, kanálů bude přibývat a řeka se bude zužovat. Cestu vám zpestří pozorování neuvěřitelného množství vodního ptactva a také stálých obyvatel místního toku - krokodýlů nilských.
Na ostrově čeká pohodlné ubytování v jednoduchých chatkách, kde strávíte následující tři noci. Během těchto dní budete poznávat krásy panenské africké přírody jak při pěších vycházkách, tak i tradičním způsobem na kánoích mokoro.
Se skleničkou v ruce si vychutnáte jedinečné západy slunce nad lagunou a budeme usínat příjemně unavení za zpěvu žab.

Okavango

Okavango, masivní řeka, která ústí vnitrozemskou deltou do pouště Kalahari, vytváří unikátní ekosystém s neuvěřitelným množstvím rostlin i zvěře. Milovníci ptactva by těžko hledali vhodnější místo na pozorování a fotografování opeřenců.

Den 5: Okavango - Maun

Časně ráno začneme svojí cestu zpět do "civilizace". Po snídani ostrov opustíte opět na rychlém motorovém člunu, který vás doveze zpět k vašemu autu a vydáte se zpět do Maunu. Po příjezdu se odpoledne ubytujete v pohodlí kempu v již známých stanech. Posezení u řeky při západu slunce vás určitě nezklame.

Den 6 - 9: Safari a národní parky

Ráno nakoupíte v centru Maunu zásoby vína, piva a vody a vyrazíte směrem do nitra africké divočiny - do národních parků Savuti, Moremi a Chobe. Následujících pět dní a budete putovat přírodními rezervacemi, pozorovat zvířata, nekonečnou africkou bush a užívat si každý okamžik od svítání do soumraku. Trasu cesty budete volit podle počasí, pohybu zvířat, kempovišť a nálady. Tempo jízdy se bude řídit vašimi požadavky.

Před sebou máte pět dní klasického safari. Budete cestovat terénním vozidlem, ze kterého budete mít jedinečný výhled. Během těchto dní projedete rezervace Moremi, Chobe a Savuti, každý večer budete nocovat v tábořišti uprostřed divočiny. Po večeři si sednete se skleničkou kolem ohně a za zvuků usínající buše proberete zážitky z celého dne. Vaše tábořiště není od okolní buše oddělené žádným plotem. Vaší jedinou ochranou je plátno stanu. Uslyšíte každičký zvuk buše a budete nekonečně intenzivně vnímat jednotlivé zvuky, skřeky, kroky, vůně... všechno bude blízko.Jak budete projíždět národními parky, vegetace se bude neustále měnit, od otevřených plání na obzoru lemovaných palmami, přes mokřady, až po husté porosty mopane a akácií. Každou noc budete kempovat v panenské a odlehlé přírodě, bez jakýchkoliv rušivých vlivů civilizace. V každém tábořišti po vás zbydou jen naše stopy.

Den 10: Safari a Maun

Dnes vás čeká poslední ranní safari a pomalu se vydáte zpět do Maunu, kde se zastavíte na oběd (na vlastní náklady). Po obědě budete mít jedinečnou příležitost dopřát si vyhlídkový let malým letadlem nad deltou Okavango (není v ceně zájezdu) nebo jen odpočívat v civilizovaném kempu u bazénu a baru, kam se dostanete v pozdní odpoledne.

D11 Transfer na letiště a odlet nebo

D11 Makgadikgadi

Dopoledne budete mít volné určené k odpočinku. Po dosavadním náročném programu každý přivítá půl dne relaxace v zahradě u bazénu s výhledem na řeku Boteti. Po obědě v kempu vyrazíte na východ na území solných plání Makgadikgadi. Kromě nekonečného prostoru budete překvapeni tím, kolik ptactva a další zvěře adaptované na život v těchto nehostinných pouštních podmínkách zde můžete spatřit. Pojedete na odlehlé místo na kraji solné pánve, kde se utáboříte a budete si užívat klid a nekonečné obzory kolem vás. Přestože můžete přespat ve stanu, rozhodně doporučujeme vyzkoušet noc přímo pod nekonečným africkým nebem! Budete obklopeni milióny hvězd a naprostým tichem... Jen na pláni Makgadikgadi pochopíte, jak naprosté ticho můžu být "hlučné".

D12 Návrat do Maunu

Po snídani se rozloučíte s nekonečnou solnou plání Makgadikgadi a vrátíte se zpět do Maunu. Poslední odpoledne před návratem domů můžete využít k nákupům nebo relaxaci u bazénu na břehu řeky. Kemp v Maunu byl vaším civilizovaným domovem během putování po africké pustině. Dnes tedy posledn západ slunce nad řekou Boteti a rozloučení s Botswanou.

D13 Transfer na letiště a odlet

Ceník

10 nocí v Botswaně na privátním safari

2x Maun, 4x safari v NP, transfery

Cena za osobu při 2 osobách

Cena za osobu při 4 - 8 osobách
48.990 Kč

44.990 Kč

Rozšíření programu o solnou pláň Makgadikgadi

1x kempování, 1x Maun

Cena za osobu při 2 osobách

Cena za osobu při 4 osobách

Cena za osobu při 6 - 8 osobách


Rozšíření programu o deltu řeky Okavango

3x ubytování v Deltě vč. charterového letu a plné penze5.200 Kč

4.200 Kč

3.700 Kčod 39.000 Kč

Poptávka / rezervace

Vyplňte základní údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.