Blog
Naše Afrika pro vás

Amboseli - časovaná bomba

Rok za rokem odtéká z vrcholu Kilimandžára méně a méně vody. Na úpatí nejslavnější hory Afriky na každou kapku vody čeká spousta žíznivých krků. Kdo se k vodě nedostane, zemře.  

Kapské Město - matka měst

Je to ještě Afrika nebo už jsme v Evropě či Austrálii? Kaspké Město - "Mother City" je nádherným místem pro život i dovolenou. Proč? Čtětě dále...

Mosambik - nová hvězda Afriky

Zjednodušení vízové politiky pro cesty do Mozambiku, nádherné moře a dobrodružství. Je čas vyrazit na expedici do Mozambiku? Přečtěte si náš článek na novinkách.cz

Viktoriiny vodopády - klenot Afriky

Tohle místo není jen o mohutném toku Zambezi, ale o zábavě, aktivitách, kusu historie a vzpomínce na staré koloniální časy. Přečtěte si náš článek a třeba vás inspirujeme.

Pláže v Africe

Plážová dovolená v Africe? V kombinaci s trochou dobrodružství je to skvělá volba i v létě. Afrika nabídne mnohem víc než jen krásné koupání. Podívejte se na naše tipy.


Jihoafrická republika

Země plná kontrastů, dobrodružství, nádherné přírody, nekonečnéh prostoru, skvělého jídla a vynikajících vín, kvalitní infrastruktury, příjemných služeb... ani tisíc slov nevypoví o Jižní Africe tolik jako několik videí. Podívejte se na videa z jedné z našich letoších expedic na týdenní safari do Krugerova NP zde.

Uganda: proč ji Češi zatím neobjevili?

Kdo se do Ugandy vydá v nejbližších letech, prožije autentickou a přirozenou atmosféru rovníkové Afriky. Je škoda, že tak málo Čechů to dosud poznalo. Přečtěte si důvody, proč se nebát a do Ugandy se vydat.

Cesta napříč Jihoafrickou republikou

Cesta napříč Jihoafrickou republikou v expedičním náklaďáku je nejen dovolená, ale i dobrodružství. Dotkli jsme se autentické Afriky a přitom měli skvělé a bezpečné zázemí. Přečtěte si o našich zkušenostech.

Chtěli byste na safari, ale bojíte se malárie?

Safari v Africe je obrovský zážitek, ale strach z malarie může rozhodování o dovolené rozhodnout v neprospěch Afriky. A víte, že safari v Africe můžete zažít i mimo malarické oblasti? Poradíme vám...

Botswana - tak trochu jiná Afrika

Botswana má rozlohu zhruba jako Francie, pouhé 2 mil. obyvatel a nejvyšší DPH na hlavu v Africe. Kdo ji zná, vrací se. Kdo ji nezná, určitě slyšel o deltě řeky Okavango, ale Botswana nabízí mnohem mnohem víc...

Super-chlapi a Africké expedice míří do Jižní Afriky

Jsme partnerem reality show TV Prima - SUPER-CHLAPI

Jsme partnerem nové reality show TV Prima "Super chlapi". Osm chlapíků trénuje na triatlon (2 km plavání, 90 km na kole, 21 km běh) a ti, kteří závod dokončí, vyrazí na Expedici do Jižní Afriky.

Sledujte s námi příběhy chlapíků, kteří se rozhodli změnit svůj život a něco si dokázat. A to v rekordně krátkém čase se připravit na náročný triatlonový závod. Každý z nich má jiný příběh, motivaci i zázemí. Přesto jsou jeden tým. Uvidíte nejen sportovní výkony, ale hlavně příběhy ze života obyčejných chlapů. Každou neděli večer na Primě.

Společně se Super chlapama vyrazíme do Jihoafrické republiky, abychom tam zažili další dobrodružství.

Více o reality show zde.

Afrikou v  náklaďáku

Poznat Afriku z náklaďáku se zdá být bláznivý nápad. Kdo to ale zkusil, vrací se. Zažijete Afriku opravdovou, zblízka a navíc v partě podobně laděných lidí. Pro sólo cestovatele skvělá zpráva - žádné příplatky za single pokoje...

Botswana - zážitky za skvělou cenu

Botswana je snem mnoha milovníků Afriky, ale vždy byla cenově nedosažitelná. Nyní se to změnilo a do Botswany můžete vyrazit za rozumnou cenu.

Triky cestovek? Čtěte mezi řádky

Cestovní kanceláře při organizaci safari zájezdů do Afriky používají různé triky, jak ošálit klienty a neříct plnou pravdu. Vaše představa dovolené na safari se pak s realitou značně rozchází...