Safari v Jižní Africe, Svazijsko a Mosambik
Dobrobružství a relaxace

Safari, Svazijsko a pláže Mosamibku

Během této expedice do Jihoafrické republiky a Mozambiku navštívíte národní parky Kruger a Hluluwe, kde budete pozorovat divokou africkou zvěř. Dále poznáte nedávno založený Transfrontier Peace Park a rezervaci ve Svazijském království. Nakonec si užijete relax na nádherných opuštěných pláží Indického oceánu. Podíváte se také do hlavního města Maputa a užijete si jeho latinskou kulturu a atmosféru.

Program

1. den Johannesburg - Bushveld Camp

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáte se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budete mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíte staré zlatokopecké městečko Pilgrim's Rest a pokocháte se úžasným výhledem na Blyde River Canyon a jeho Three Rondavels. V pozdním odpoledni sjedete do nížiny a ubytujete se v kempu na území soukromé rezervace Balule, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Kemp je citlivě zakomponovaný do okolní buše. Stany jsou pohodlné, každý je vybaven vlastním příslušenstvím.
Po večeři vás čeká večerní safari v otevřeném voze.

  • Strava: večeře

2. den Bushveld Camp - Kruger Jihoafrická republika

Vstanete tak, jak je v Africe zvykem - tedy před svítáním - a vydáte se za dobrodružstvím. V doprovodu zkušeného stopaře vyrazíte pěšky do buše a pokusíte se stopovat nejen členy "velké 5", ale i jiné obyvatele divočiny. Budete seznámeni se základy stopařského umění. Váš průvodce vás upozorní na všechny zajímavé rostliny a malé živočichy - tedy vše, co se přehlídne při safari vozem. Po vycházce se vrátíte do kempu, kde na vás bude čekat vydatný brunch. Nasyceni se ještě můžete vykoupat v bazénu a pak už se vydáte na cestu do Krugerova národního parku. Tady vás čeká první safari a odpoledne se na dvě noci se utáboříte v kempech uvnitř parku.

  • Strava: brunch - večeře

3. den Kruger Jihoafrická republika

Dnešní celý den strávíte safari v Krugerově národním parku a budete se snažit najít nejen zvířata "velké 5".

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

Krugerův národní park

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

4. den Mozambique Transfrontier Park Mosambik

Po krátkém ranním safari opustíte území Jihoafrické republiky. Z cesty se stane stezka v buši a vstoupíte na území mozambické strany spojeného chráněného území (dříve národní park Limpopo). Tato část je ještě prakticky zcela neprozkoumána. Budete obklopeni přírodní krásou a budete moct obdivovat množství rostlinných i ptačích druhů v této části parku. Kemp pro tuto noc bude v blízkosti jezera Massingir a okolí prozkoumáte jak pěšky, tak vozem.

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

5. - 6. den Xai - Xai Mosambik

Dnes opustíte národní parky a vydáte se přes pláně obklopující řeku Limpopo, cestu budou lemovat četné domorodé vesničky a nakonec se dostanete až na pobřeží Indického oceánu. Příští dvě noci strávíte na odlehlé pláži v malém resortu schovaném na vysoké písečné duně oddělující vnitrozemní jezero od oceánu. Celý další den budete mít čas na relaxaci na pláži a poznávání okolí.

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

7. - 9. den Inhambane Mosambik

Z Xai - Xai se vydáte podél pobřeží na sever do města Maxixe. Odsud přeplujete společně s místními na tradiční dřevěné lodi (dhow) do starobylého přístavu Inhambane. Vaše expediční vozidlo v mezičase objede zátoku po pevnině a společně se setkáte v přístavu. Navštívíte tržiště a podíváte se po městě a pak už bude čas se vydat na pláže poloostrova Barra. Tady nás čekají tři noci v relativním pohodlí jednoduchých chatek ve stínu kokosových palem. Čas můžete strávit odpočinkem, sluněním nebo šnorchlováním ve vodách Indického oceánu. Budete mít možnost dlouhých procházek po liduprázdných panenských plážích, kterými je Mosambik proslulý. Pokud budete mít zájem, můžete se vydat na projížďku na koních, či za potápěním na některé z místních lokalit (tyto aktivity nejsou v ceně).

Poslední večer tohoto třídenního pobytu u moře si zajdete na večeři do některé z místních restaurací (na vlastní náklady).

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

10. den Maputo Mosambik

Odpočinutí se vydáte po pobřeží na cestu na jih do mosambického hlavního města Maputo. Setkáte se zde s latinským stylem pouličních kaváren, hudby a rušných tržišť. Noc strávíte v pohodlném hotelu. Na večeři si zajdete do jedné z mnoha restaurací, kde budou mít odvážní příležitost vyzkoušet místní specialitu: Peri - Peri (na vlastní náklady).

  • Strava: snídaně - oběd

11. den Svazijsko Svazijsko

Dnes povede vaše cesta zpět do buše. Pojedete na jih do malinkého afrického království jménem Svazijsko. Navštívíte jednu z jeho rezervací a noc strávíte opět v kempu.

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

12. - 13. den Zululand Jihoafrická republika

Dnes se vrátíte do Jihoafrické republiky, do oblasti kdysi ovládané slavným Shaka Zulu. Další dvě noci strávíte v kempu v soukromé rezervaci hraničící s parkem St. Lucia poblíž Hluhluwe. Náplní těchto dvou dní budou pěší procházky v buši, safari v otevřeném voze v národním parku Hluhluwe i návštěva venkovské školy.

  • Strava: snídaně - oběd - večeře

14. den Johannesburg Jihoafrická republika

Vaše africké dobrodružství je bohužel u konce a tak se dnes vydáte na cestu zpět do Johannesburgu. Projedete provincií KwaZulu Natal a vrátíte se do lodge, odkud jste před dvěma týdny vyrazili.Snídaně

Termíny a ceny

Program a termíny na rok 2018 upravujeme a nyní tak nelze tento zájezd rezervovat. Děkujeme za pochopení.

Cena je uvedena za expedici bez letenky.

Poptávka / rezervace